Манчестър Юнайтед продължава без победа в три поредни кръга от Висшата лига, след като завърши 1:1 като гост на Саутхемптън. “Червените дяволи” имаха своите шансове да спрат лошата серия, след като Даниел Джеймс даде аванс на тима си в 11-та минута с третия си гол от началото на сезона.

В средата на второто полувреме Яник Вестергор изравни, а малко след това “Светците” останаха с човек по-малко заради червения картон на Кевин Дансо. Въпреки натискът на Юнайтед до края на мача нов гол така и не падна и критиките към Оле Гунар Солсяер вероятно ще се засилят.

С равенството Юнайтед излезе временно на 4-то място в класирането с 5 точки от 4 мача, но и преди изиграването на останалите мачове от кръга. Саутхемптън е на 13-та позиция с 4 точки.

Домакините започнаха агресивно срещата, пресираха високо своя съперник и в 8-та минута можеха да поведат в резултата. Буфал стреля от границата на наказателното поле, а топката облиза страничната греда.

Отговорът на Юнайтед не закъсня и три минути по-късно гостите вкараха гол. При една бърза атака Мактоминей намери на фланга Даниел Джеймс. Крилото проби навътре към наказателното поле и с кинжален удар под гредата направи 1:0.

Това бе трети гол от 4 мача за дошлия от Суонзи полузащитник. В средата на първото полувреме Джеймс пробва още веднъж късмета си, като този път вратарят на домакините Гън изби над вратата. Аарън Уан-Бисака също имаше възможност да вкара, но не успя да засече добре едно центриране отляво.

В началото на второто полувреме Юнайтед създаде още две много добри ситуации, като и двете бяха профукани от Маркъс Рашфорд.

Големият шанс за Саутхемптън бе в 55-та минута, когато Линдельоф сгреши при изнасянето на топката, а при последвалата контраатака Че Адамс остана сам срещу Давид Де Хеа. Нападателят обаче не успя да уцели добре топката и стреля нескопосано покрай вратата.

Добрите минути на “светците” продължиха и в 58-та минута активната им бе наградена. Де Хеа изби удар на Дани Ингс, но последва центриране, при което Вестергор надскочи Линдельоф и насочи топката във вратата - 1:1.

В 73-та минута домакините останаха с човек по-малко, след като Дансо закъсня и влезе опасно в краката на Мактоминей. Защитникът получи втори жълт картон и бе изгонен. До края Юнайтед натисна и пред вратата на домакините имаше няколко критични момента. В крайна сметка домакините удържаха и спечелиха една точа.

Саутхемптън - Манчестър Юнайтед 1:1

0:1 Даниел Джеймс 11’

1:1 Яник Вестергор 58’

Саутхемтън: Гън, Соареш, Вестергор, Беднарек, Дансо, Ромеу, Уорд-Праус, Хьойберг, Буфал (71 - Армстронг), Ингс (77 - Йошида), Адамс (62 - Лонг)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Йънг, Линдельоф, Магуайър, Уан-Бисака, Мата (68 - Матич), Погба, Мактоминей (82 - Грийнууд), Перейра (68 - Лингард), Джеймс, Рашфорд