Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 Лестър в двубой от петия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Олд Трафорд".

Макар и без голяма част от тиулярите, футболистите на мениджъра Оле Гунар Солскяер стояха добре на терена и не позволяваха на гостите на сътворят нещо опасно пред вратата на Давид Де Хея. "Червените дяволи" поведоха още в началото на срещата, след като Маркъс Рашфорд (8') бе точен от дузпа.

През втората част двата отбора пропуснаха няколко опасни положения, а единственият голмайстор в срещата нацели и гредата след великолепно изпълнение от пряк свободен удар.

Така Юнайтед записа втора победа от началото на сезона. "Червените дяволи" застанаха на 4-о място във временното класиране с актив от 8 точки, колкото имат Тотнъм и Челси. Лестър записа първа загуба от началото на сезона и също е с 8 пункта.

Домакините изпуснаха прекрасна възможност да поведат в резултата още в 3-ата минута, след като Андреас Перейра опита да се разпише с премерен изстрел от пряк свободен удар, изпълнен в опасна близост до наказателното поле. Топката бе насочена към горния ляв ъгъл, но беше отразена от Каспер Шмайхел, който демонстрира страхотна реакция.

В 7-ата минтуа Чалар Сьойюнджю посегна към топката необмислено и повали на земята Маркъс Рашфорд. Съдията Мартин Аткинсън не се поколеба и посочи бялата точка. Бързоногият нападател на "червените дяволи" се нагърби с отговорността и преодоля Каспер Шмайхел - 1:0.

В 30-ата минута Давид Де Хеа демонстрира страхотен рефлекс. Вратарят на Юнайтед успя да се намеси решаващо след страхотен удар на Бенджамин Чилуел от далечно разстояние.

В 43-ата минута Чалар Сьойюнджю бе близо до това да се реваншира за дузпата, която по-рано сътвори. Защитникът получи топката около точката на дузпата при разбъркване след центриране от ъглов уар. Футболистът шутира, но топката мина през куп играчи и бе лесна за спасяване. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част Юнайтед продължи да налага дълбока преса и в 48-ата минута Даниел Джеймс бе близо до гола. Футболистът напредна добре и шутира от далечно разстояние. Топката обаче мина на сантиметри от напречната греда.

Ситуацията се повтори три минути по-късно. Този път прекрасна комбинация завърши с пробив на Хуан Мата дълбоко в наказателното поле на Лестър. Испанецът шутира по диагонала, но Шмайхел изби. Топката попадна в краката на Андреас Перейра, ударът му бе неточен.

В 55-ата минута Джеймс Мадисън бе на сантиметри от изравнителното попадение. Футболистът шутира от пряк свободен удар в опасна близост до вратата, но топката профуча покрай лявата греда на Де Хея.

В следващите минути темпото на игра чувствително спадна. Това стана и благодарение на футболистите на Юнайтед, които старателно започнаха да "успиват" мача, заради крехката преднина.

В 83-ата минута Маркъс Рашфорд нацели гредата. Напдателят отправи истински снаряд от пряк свободен удар от далечно разстояние. За късмет на Шмайхел, който дори не трепна, топката рикошира в напречната греда.

В добавеното време на срещата Вилфред Ндиди стреля от движение към вратата, но волето му премина малко встрани от дясната греда.

Манчестър Юнайтед - Лестър 1:0

Голмайстор: Маркъс Рашфорд (8')

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Йънг, МакТоминей, Матич (Фред 68'), Мата (Чонг 71'), Перейра, Джеймс (Туанзебе 90+1'), Рашфорд
Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Лестър: Шмайхел, Рикардо, Еванс, Сьойюнджю, Чилуел, Ндиди, Тилеманс, Чаудъри (Перес 57'), Грей (Барнс 68'), Медисън, Варди
Мениджър: Брендън Роджърс