В 18-ия кръг на Висшата лига двубоят на Ливърпул бе отложен заради мачовете от световното клубно първенство, но в останалите срещу се случиха доста интересни неща.

В битката в челото Манчестър Сити обърна Лестър с 3:1 и се доближи само на точка от Лисиците в класирането. Хората на Пеп Гуардиола намалиха изоставането си до лидера на 11 точки, но разликата така или иначе остава сериозна.

Джейми Варди вкара поредния си гол при контраатака в средата на първата част, за да изведе отбора си напред в резултата, но след това Гражданите преобърнаха нещата, като още до почивката вкараха два гола, а след нея добавиха и още един. Марез, Гюндоган от дузпа и Жезус се разписаха, с което бе спряна серията от 9 поредни мача без загуба за Лестър.

В другото дерби Челси удари Тотнъм с 2:0 и така „ученика“ Франк Лампард се справи с „учителя“ Жозе Моуриньо. Сините излязоха на пръв поглед с доста дефанзивен състав, но изиграха отличен мач не само в защита, но и в нападение. Уилиан отбеляза и двата гола за успеха, с което тимът запази 4-ото си място в класирането и спечели много важни 3 точки.

Голям резил претърпя Манчестър Юнайтед, който загуби с 0:2 от последния Уотфорд. Пол Погба се завърна след 3 месечно отсъствие, но и това не спаси Червените дяволи, които регистрираха много сериозно разочарование.

Бързи голове след почивката донесоха едва втория успех на Стършелите през сезона, като вратарят Бен Фостър се отчете със серия важни спасявания. Триумфът бе първи за новия мениджър на Уотфорд Найджъл Пиърсън.

В дъното битката продължава да бъде крайно интересна. Саутхемптън срази Астън Вила с 3:1 като гост и се измъкна от опасната зона за сметка на бирмингамци. Дани Ингс продължи със страхотното си представяне и вкара два гола, като вече има 11 през кампанията.

Нюкасъл спечели още 3 ценни точки след 1:0 над Кристъл Палас, като Мигел Алмирон вкара победното попадение така спря серията си от 26 поредни мача без попадение от идването си при Свраките.

Бърнли също измъкна ценен успех срещу Борнемут, а Шефилд Юнайтед и Уулвърхемптън продължиха с отличното си представяне, като спечелиха нови победи, за да останат много близо до челната четворка.