Арсенал изигра може би най-добрия си мач през сезона, след като надви с 2:0 на своя "Емиратс" Манчестър Юнайтед в среща от 21-ия кръг на Висшата лига.

Така лондончани започват новата 2020 година с ценен успех, а това бе и първа победа за Микел Артета начело на тима.

Пепе откри в полза на столичани още в 8-ата минута, а три минути преди почивката Сократис успя да удвои.

След този двубой лондончани прекъснаха негативната си серия от пет поредни мача без победа във всички турнири и отборът е 10-и в класирането с 27 точки, а Юнайтед е 5-и с 31 точки.

Срещата започна отлично за лондонските домакини и те стигнаха до така желаното ранно попадение още в 8-ата минута.

Колашинац центрира ниско в наказателното поле, а топката се отби от крака на противников играч и попадна в краката на Пепе, който с удар от точката на дузпата релизира.

Две минути след това голмайсторът Пепе намери с чудесно центриране Обамеянг в наказателното поле и габонецът пробва удар с воле, но топката профуча над вратата.

В 32-ата минута Лаказет финтира Магуайър и излезе очи в очи срещу Де Хеа, но опитът му да вкара с върха на обувката му изигра лоша шега и ударът му бе доста лош.

Две минути след това Торейра стреля от границата на наказателното поле, а топката премина близо покрай страничната греда.

Силната игра на домакините продължи и в 38-ата минута Пепе отправи тежък удар, който обаче бе избит от Де Хеа и така испанецът спаси вратата си.

В 42-ата минута Арсенал удвои. След центриране от корнер Лаказет отклини топката от близката греда към вратарското поле, а Де Хеа инстинктивно я изби. Тя попадна обаче на крака на Сократис, който от близка дистанция вкара.

Второто полувреме започна с добро темпо, но през първите минути от него нямаше фрапантни ситуации.

В 55-ата минута обаче Юнайтед можеше да намали чрез Фред, но неговият удар от дистанция бе избит от противниковия страж.

Десетина минути след това се създаде меле в наказателното поле на Арсенал, но всичко завърши с неточен удар.

Постепенно домакините намалиха темпото и позволиха на своя противник да вдигне оборотите, но това не доведе до нищо повече от няколко опасни атаки.

До самия край и двата тима имаха положения, но до повече попадения не се стигна.

Арсенал - Манчестър Юнайтед 2:0