Манчестър Юнайтед напомпа самочувствие след слабите игри в последно време и с шумна победа с 6:0 като гост на Транмиър се класира за 5-тия кръг на ФА Къп. Тимът на Оле Гунар Солскяер реши всичко още преди почивката, когато реализира пет гола.

Хари Магуайър даде аванс на тима си с мощен удар в 10-та минута, а след това точки за Юнайтед бяха още Диего Далот (13), Джеси Лингард (16), Фил Джоунс (41) и Антъни Марсиал (45). След почивката младокът Мейсън Грийнууд (56) бе точен от дузпа.

Двубоят се игра при тежки условия на калния терен на “Прентън Парк”, но това сякаш не се отрази по никакъв начин на играчите на Оле Гунар Солскяер. В 10-та минута Юнайтед започна головата фиеста с феноменален изстрел на Хари Магуайър. Защитникът на “червените дяволи” проби от центъра и от границата на наказателното поле стреля мощно под гредата за 1:0.

Нещата за Юнайтед станаха още по-добри три минути по-късно, когато Антъни Марсиал и Диего Далот размениха подавания по десния фланг, португалецът бе намерен в наказателното поле и с премерен изстрел по диагонала вкара втори гол.

“Червените дяволи" продължиха традицията и след още три минути вкараха трети гол. Отново Магуайър се бе впуснал в атака, намери Джеси Лингард на границата на наказателното поле и халфът намери далечния ъгъл за 3:0.

Последва привидно затишие, а в заключителните минути на първото полувреме хората на Оле се разписаха още два пъти. Фил Джоунс засече с глава центриране на Андреас Перейра за 4:0, а Антъни Марсиал реализира петото попадение с прекрасен фалцов удар от двайсетина метра.

Солидният аванс даде нужното спокойствие на Ман Юнайтед и на почивката Солскяер пусна в игра Тахид Чонг и Фред. Именно младокът бе в основата на шестия гол за тима си, след като бе спънат от вратаря на домакините Дейвис. Мейсън Грийнууд реализира хладнокръвно от отсъдената дузпа и вкара 11-тия си гол от началото на сезона.

До края Юнайтед контролираше събитията на терена, а Тахит Чонг можеше да вкара и седми гол. Младокът стреля мощно с левия крак по диагонала, но тресна напречната греда.

Транмиър - Манчестър Юнайтед 0:6

0:1 Хари Магуайър 10’

0:2 Диего Далот 13’

0:3 Джеси Лингард 16’

0:4 Фил Джоунс 41’

0:5 Антъни Марсиал 45’

0:6 Мейсън Грийнууд 56’-д

Транмиър: Дейвис, Ридеалг, Монте, Морис, Ферие (74 - Мълън), Дженингс, Каприс, Пъркинс (65 - Гилмор), Блакет-Тейлър (74 - Хепбърн-Мърфи), Кларк, Данс

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Шоу, Линдельоф, Магуайър (64 - Уилямс), Джоунс, Далот, Перейра, Матич (46 - Фред), Лингард, Марсиал (46 - Чонг), Грийнууд