Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 като гост срещу Челси и записа дубъл на “сините” този сезон. Още в първия си мач през кампанията “червените дяволи” разбиха лондончани с 4:0, а след това триумфираха на “Стамфорд Бридж” и в мач от Купата на Лигата.

Тимът на Оле Гунар Солскяер изигра стабилен мач и стигна до важните в борбата за топ 4 три точки след голове на Антъни Марсиал (45) и Хари Магуайър (66). Домакините пък имаха нещастието да им отменят два гола през второто полувреме - на Курт Зума и на Оливие Жиру. В края пък Мейсън Маунт удари греда.

Въпреки загубата, Челси остава на 4-то място в класирането с 41 точки, но вече само на 1 пред петия Тотнъм. Манчестър Юнайтед се изкачи до 7-та позиция с актив от 38 т.

Челси започна силно срещата и в началните минути удари по диагонала на Рийс Джеймс и Вилиан профучаваха покрай гредата. Още в 10-та минута пък Н’Голо Канте се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Мейсън Маунт. Младият англичанин можеше много бързо да постави отпечатъка си върху срещата, като пусна прекрасен пас от крилото към Миши Батчуай. Белгиецът обаче останал сам около точката на дузпата стреля покрай гредата.

Именно с Батчуай бе свързана една любопитна ситуация от първото полувреме. В средата при единоборство с Хари Магуайър до страничната линия защитникът го изрита в гърдите доста грубо и сякаш умишлено. Реферът Антъни Тейлър си послужи с ВАР, но не показа червен картон на англичанина. Малко след това имаше още една дискусионна ситуация, след като Вилиан падна в наказателното поле на Юнайтед след съприкосновение с Бруно Фернандеш, но реферът показа жълт картон на бразилеца за симулация.

Така се стигна до последната минута на първото полувреме, когато “червените дяволи” удариха за първи път. Аарън-Уан Бисака показа техника по дясното крило с поредица от финтове, след което центрира, а отблизо Антъни Марсиал обърна топката в далечния ъгъл и вкара за 1:0. До края на първото полувреме се откри нов шанс пред Батшуай, но белгиецът отново не намери целта.

Челси започна активно второто полувреме и в 56-та минута гол на Курт Зума бе отменен заради нарушение на Сесар Аспиликуета. След центриране от ъглов удар испанецът избута в гръб Брендън Уилямс, след което Зума насочи топката в мрежата. ВАР сигнализира на Антъни Тейлър, който взе решение да не зачита гола.

В 63-та минута Бруно Фернандеш показа, че е изкусен изпълнител на свободни удари, след като разтресе гредата от неудобна позиция - почти от ъгъла на наказателното поле. Три минути по-късно португалецът все пак направи първия си сериозен принос за Манчестър Юнайтед. Фернандеш центрира от ъглов удар, а Хари Магуайър нямаше как да бъде спрян във въздуха и насочи топката в мрежата зад Кабайеро за втори път.

Челси се вдигна на щурм, като Франк Лампарт включи в игра Оливие Жиру. Французинът успя да се разпише много бързо. В 78-та минута таранът засече с плонж центриране на Мейсън Маунт отдясно, но в последствие се оказа, че кракът му е бил със сантиметри по-напред от тялото на Магуайър - голът не бе зачетен. В 88-та минута Мейсън Маунт също показа майсторство и удари греда след изпълнение на свободен удар.

В добавеното време на срещата дебют за Юнайтед записа Одион Игало, а секунди по-късно нигериецът можеше да вкара и първия си гол. Нападателят бе изведен сам срещу Кабайеро, но вратарят на Челси скъси ъгъла и отрази.

Челси - Манчестър Юнайтед 0:2

0:1 Антъни Марсиал 45’

0:2 Хари Магуайър 66’

Челси: Кабайеро, Джеймс, Кристенсен (45 - Зума), Рюдигер, Аспиликуета, Ковачич, Канте (10 - Маунт), Жоржиньо, Вилиан, Педро, Батчуай (68 - Жиру)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Магуайър, Бейли, Шоу, Уилямс, Уан-Бисака, Фред, Матич, Джеймс (80 - Перейра), Фернандеш (90+2 - Далот), Марсиал (90 - Игало)