Антони Марсиал се отчете с хеттрик, а Манчестър Юнайтед срази Шефилд Юнайтед с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Висшата лига.

Червените дяволи логично спечелиха и вече в 13 поредни мача нямат загуба, като продължават да преследват място в Топ 4 и вече имат 49 точки.

За Остриетата това е второ поредно тежко поражение и трети пореден мач след подновяването на първенството, в който не успяват да се разпишат, като с 44 точки остават в горната половина на таблицата.

За домакините новината бе завръщането на Пол Погба сред титулярите и така за първи път французинът щеше да действа заедно с Бруно Фернандеш от самото начало. Неманя Матич и Мейсън Грийнууд също стартираха. За гостите имаше цели 5 промени, като на вратата бе поставен Саймън Муур, който замени нямащия право да играе срещу отбора, който държи правата му Дийн Хендърсън. Опитният Фил Джагиелка също започна.

Началото бе отлично за домакините, които вкараха още в 7-ата минута. Рашфорд стигна до аутлинията и подаде силно към близката греда, където Антони Марсиал реагира отлично и засече в мрежата.

Няколко минути по-късно изглеждаше, че Червените дяволи ще удвоят аванса си, когато Марсиал изведе Рашфорд на празна врата, но в последния момент Робинсън натисна нападателя и той пропусна.

Последва силен удар на Фернандеш, който Муур спаси. Ман Юнайтед обаче доминираше. Последва и отменен гол заради нарушение на Магуайър. Гостите опитаха да реагират към края на полувремето, когато домакините отново вкараха.

Отново атаката се разви отдясно, като този път центрирането бе на Уан-Бисака, а Марсиал отново дебнеше, за да вкара втория си гол в мача. Много лоши бяха и действията на защитата на Остриетата.

След паузата домакините продължиха да контролират двубоя, но гостите стигнаха до опасност в 49-ата минута, когато Макбърни се размина с центриране отдясно. В 62-ата минута Погба показа класата си срещу Берге и Джагиелка, но Марсиал отправи удара, само че над вратата.

В 74-ата минута Марсиал оформи хеттрика си, а голът бе наистина изключителен заради отборните действия. Погба и Фернандес бяха замесени, след това Марсиал направи двойно с Рашфорд и вкара за 3:0. Наистина страхотен гол! Това бе първият хеттрик за играч на Ман Юнайтед в първенството от Робин ван Перси срещу Астън Вила през 2013-а година – пауза от 263 мача.

Манчестър Юнайтед – Шефилд Юнайтед 3:0