Тотнъм срази, унижи и посрами Манчестър Юнайтед, като го отнесе с 6:1 насред „Олд Трафорд“ в мач от 4-ия кръг на Висшата лига. Това със сигурност бе един от най-знаменитите мачове за лондончани в последните години.

Шпорите изостанаха още във 2-ата минута, но след това пометоха противника с 4 гола до почивката, като бяха подпомогнати и от изгонването на Антони Марсиал. След това вкараха още два пъти.

Защитата на Ман Юнайтед отново бе трагична, но и Хари Кейн и Хюн Мин Сон пак бяха неудържими, като се отчетоха с по два гола и асистенция. Така Тотнъм вече има 7 точки, докато Юнайтед остава с 3 и с много проблеми.

В състава на домакините нямаше изненади, като Неманя Матич стартира в средата на терена. За гостите пък на линия бе Хюн Мин Сон, което бе отлична новина. Ерик Ламела и Танги Ндомбеле също започнаха.

Началото бе наистина изумително. Не бе изминала и минута, когато домакините спечелиха дузпа. След около 30 секунди Давинсон Санчес изблъска доста нескопосано Антони Марсиал и реферът отсъди наказателен удар, който бе потвърден от ВАР.

Бруно Фернандеш очаквано не пропусна и така даде преднина на домакините, която обаче се задържа едва 2 минути. Стигна се до равенство, като голът бе наистина куриозен. Баи, Магуайър и Шоу не успяха да изчистят, Ламела ги притесни, а топката остана идеална за Танги Ндомбеле, който изравни.

Докато Червените дяволи се усетят, те вече изоставаха. Хари Кейн даде отлично извеждащо подаване към бързия Сон, който пусна топката покрай Де Хеа и вкара за 2:1. Това бе 5-ият гол на корееца и 6-а асистенция на Кейн.

Юнайтед опита да реагира и Рашфорд стреля в гредата, макар че останаха съмнения за засада, а Грийнууд накара Юго Лорис да прави спасяване. След което лондончани се развихриха.

Последваха няколко положения за гостите, от които като по чудо не падна нов гол. Първо Ламела изведе Сон на чиста позиция, но след това изпусна контрола и пропиля отличния шанс.

Малко след това Серж Орие се включи в атаката, смени посоката и стреля, но в тялото на Де Хеа, който спаси. След корнер за Шпорите последваха няколко блокирани изстрели на гостите. Така се стигна до 28-ата минута, когато Ламела провокира Марсиал, като го удари с лакът в брадата, а съперникът му отвърна с шамарче. Аржентинецът падна и реферът изгони французина, а Ламела се отърва с жълт картон.

В  крайна сметка в 30-ата минута логичното се случи. Домакините направиха безумна грешка при изнасянето на топката, Кейн пресече подаване, след което завърши с плътен удар до гредата след пас на Хюн Мин Сон и направи 3:1.

Кореецът окончателно хвърли феновете на Тотнъм в екстаз, когато в 37-ата минута вкара още един гол. Орие подаде пред вратата, след което Сон преодоля Де Хеа с удар през краката. Изумително наистина!

В добавеното време на първата част Кейн стреля покрай вратата след корнер, но така или иначе паузата дойде при фантастичното 4:1 за Тотнъм.

Скоро след паузата Шпорите отново вкараха. Този път Сон и Кейн не бяха замесени, след като Хойберг изведе Серж Орие на чиста позиция отдясно и той вкара с диагонален удар.

Последваха по-спокойни минути, след като гостите намалиха темпото. На терена обаче се стигна до серия остри сблъсъци, като играчите на Юнайтед показаха агресия и желание  за битка, но доста късно.

В 78-ата минута обаче, резервата Бен Дейвис нахлу в наказателното поле, а Пол Погба закъсня и го фаулира безкомпромисно. Дузпата бе категорична, а Хари Кейн я превърна в гол и оформи крайното 6:1!

Манчестър Юнайтед – Тотнъм    1:6

1:0 Фернандеш 2 дузпа
1:1 Ндомбеле 4