Манчестър Юнайтед изигра един от най-силните си мачове през сезона и размаза Лийдс с 6:2 в среща от 14-я кръг на английската Висша лига.

През първата част станахме свидетели на цели 5 попадения.

Скот МакТоминей успя да прониже гостите на два пъти още в първите 3 минути на мача (2', 3'). В 20-та минута Бруно Фернандеш направи преднината класическа, а в 37-та минута Линдельоф покачи на 4:0. До края на първата част Лийдс върна един гол, чрез своя капитан Лиъм Купър.

Второто полувреме не отстъпи по качество на първото и в него видяхме още три попадения. Първо се разсписа Даниел Джеймс(65'), а малко по-късно Бруно Фернандеш отбеляза второто си попадение в мача(69-дузпа). Лийдс върна един гол в 73-тата минута, когато точен бе Стюърт Далас. Това бе и последното попадение в мача.

С победата "червените дяволи" се изкачиха до 3-то място в класирането, а Лийдс продължава да заема 14-та позиция е таблицата.

Двубоят започна вихрено и само в рамките на първите 180 секунди в мача Скот МакТоминей на два пъти прониза вратата на Лийдс. Първо се разписа след хубав, плътен удар извън наказателното поле, а малко след това Марсиал го изведе на чудесна позция и за втори път бе точен. С тези два гола МакТоминей стана първият играч във Висшата лига, който се разписва на два пъти в първите 3 минути от мача.

Превъзходството на Юнайтед продължи и взе връх в 20-та минута. Бруно Фернандеш връхлетя върху отскочилата топка и направи резултата класически.

Минутата бе 37-ма и домакините отбелязаха за четвърти път. Автор на гола стана Виктор Линдельоф, който се възползва от центриране от ъглов удар.

Три минути преди края на първата част "белите" върнаха едно попадение, което бе дело на Лиъм Купър. Той се разписа с глава след изпълнение на корнер.

Петнадесет минути след подновяването на играта, най-добрият играч в редиците на Ман Юнайтед, Скот МакТоминей изведе младока Даниел Джеймс и той хладнокръвно реализира за 5:1.

В средата на второто полувреме Антони Масиал бе съборен в наказателното поле на гостите и Антъни Тейлър посочи бялата точка. Зад топката застана Бруно Фернандеш и за шести път домакините се разписаха във вратата на Лийдс.

Четвърт част преди края гостите върнаха едно попадение чрез Стюърт Далас, който овладя великолепен пас и от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Давид Де Хеа.

До края на мача Юнайтед можеше да направи преднината си и още по-убедителна но вратарят Мелие на няколко пъти успя да опази мрежата си суха.

Манчестър Юнайтед - Лийдс Юнайтед 6:2

1:0 МакТоминей 2'
2:0 Мактоминей 3'
3:0 Фернандеш 20'
4:0 Линдельоф 37'
4:1 Купър 42 '
5:1 Джеймс 65'
6:1 Фернандеш 69' (дузпа)
6:2 Далас 73'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуаиър, Шоу(Телеш - 60'), МакТоминей, Фред, Джеймс, Фернандеш(Ван де Беек - 71'), Рашфорд(Кавани - 71'), Марсиал

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Лийдс Юнайтед: Мелие, Алиоски, Купър(Дейвис - 72'), Айлинг, Далас, Филипс(Страйк - 46'), Рафиня, Родриго, Клих(Шакълтън - 46'), Харисън, Бамфорд