Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за 1/16-финалите за ФА Къп след икономична победа над Уотфорд с 1:0.

Единственото попадение в мача падна през първото полувреме. Още в 5-тата минута Скот Мактоминей засече с глава центриране от Алекс Телеш и вкара така ценното попадение в срещата.

С победата "Червените дяволи" се класират напред в турнира и чакат жребия за 1/16 финалите.

Домакините започнаха мача силно и им бяха необходими само 5 минути за да открият резултата. МакТомини бе точен с глава след добро подаване на Телеш.

В 16-тата минута Адам Масина имаше възможност да изразвни, но ударът му бе блокиран в последния момент. Голът сякаш успокой домакините и до края на полувремето Уотфорд бе отборът, който по-силно търсеше попадението.

Въпреки това, две минути преди края на първата част, Хуан мата можеше да удвои аванса на "червените дяволи", но вратарят на "стършелите" се справи добре и спаси удара.

През втората част домакините успяха да вкарат двубоя в приспивно темпо и чисти ситуации за гол липсваха. В крайна сметка Юнайтед заслужено се поздрави с успеха и продължава напред в турнира.

Манчестър Юнайтед - Уотфорд 1:0