Манчестър Юнайтед не успя да победи Кристъл Палас като гост и срещата от 29-тия кръг на английската Висша Лига завърши при резултат 0:0.

Двубоят бе равностоен, а "червените дяволи" имаха териториален превес през по-голямата част от мача. Най-чистото положение в срещата обаче се откри за домакините, които в последната минута на мача пропуснаха отлична възможност да се поздравят с трите точки. Стражът на гостите Дийн Хендерсън обаче се справи блестящо и отрази удара на Патрик ван Аанхолт, който се озова очи в очи с него.

Равенството остави Юнайтед на втора позиция, но разликата до лидера Манчестър Сити вече е 14 точки. Кристъл Палас остава на 13-то място със своите 34 пункта, но вече далеч от зоната на изпадащите.

Домакините влязоха по-добре в мача, но Юнайтед отговори подобаващо и в 13-ата минута Неманя Матич шутира опасно от дистанция, след рикошет в Маккарти обачем топката застрашително прелетя покрай страничния стълб на вратата пазена от Гуита.

Малко по-късно Кавани и Рашфорд имаха добри възможности, но те отново бяха пропилени.

Палас успя да изравни играта и в последните минути на полувремето "червените дяволи" трудно намираха път към вратата на домакините. Двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

В началото на втората част Бентеке отправи красив ножичен удар, но кълбото рикошира в гърба на Ерик Баи и излезе в корнер. Секунди по-късно защитата на Юнайтед отново бе поставена на изпитание, но завършващият удар бе право в ръцете на Хендерсън.

В 59-ата Лука Миливоевич стреля от пряк свободен удар, но той се оказа право в стената на гостите. В мелето след това първи до топката стигна Таузънд, но ударът му премина много близо от десния страничен стълб.

Десет минути преди края Даниел Джеймс шутира опасно към вратата, но изстрелът му не попадно в очесртанията на вратата.

Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед 0:0

Кристъл Палас: 31. Гуаита, 2. Уорд, 8. Куяте, 24. Кейхил, 3. Ван Аанхолт, 4. Миливоевич, 22. МакКарти, 10. Таузънд, 25. Езе, 9. Аю, 20. Бентеке

Мениджър: Рой Ходжсън

Манчестър Юнайтед: 26. Хендерсън, 29. Уан-Бисака, 3. Баи, 5. Магуайър, 23. Шоу, 31. Матич, 17. Фред, 11. Гринууд, 18. Бруно Фернандеш, 10. Рашфорд, 7. Кавани