Джеси Лингард остава в плановете на Манчестър Юнайтед за новия сезон, обяви мениджърът Оле Гунар Солскяер. 

Червените дяволи започнаха подготовка и вчера спечелиха първата си контрола с 2:1 срещу Дарби Каунти, а Лингард влезе през второто полувреме. 

Той направи много силна втора част на последния сезон като преостъпен в Уест Хям и Чуковете се надяваха, че ще могат да го купят за постоянно, но това очевидно няма да се случи. 

„Джеси е играм на Манчестър Юнайтед и иска да се бори за мястото си тук. Той се завърна уверен и позитивен и с много енергия. Всички видяха, какво направи за Уест Хям и той остава в плановете ми. Очаквам да бъде с нас за старта на сезона“ заяви Солскяер. 

Разбира се с идването на Джейдън Санчо Лингард ще има още един конкурент за мястото си в отбора, а и това, че футболистът ще започне сезона на „Олд Трафорд“ не означава, че няма да бъде продаден, тъй като трансфери могат да се правят до 2 септември. 

Солскяер разкри още, че все още не е взето решение дали Маркъс Рашфорд да се подложи на операция на рамото, като все още се преценява кое е най-доброто лечение за травмата на нападателя.