Манчестър Юнайтед започна новия сезон във Висшата лига по невероятен начин. "Червените дяволи" разбиха Лийдс с категоричното 5:1 пред пълните трибуни на стадион "Олд Трафорд".

В главни действащи лица се превърнаха Бруно Фернандеш, който наниза хеттрик(30',54',60') и Пол Погба, който даде цели 4 брилянтни асистенции. Другите две попадения за Юнайтед отбелязаха Мейсън Грийнууд(52') и бразилецът Фред(68'). Единственото попадение за Лийдс бе дело на защитника Люк Ейлинг, който се разписа със страхотен шут от около 35 метра.

В следващия кръг Ман Юнайтед ще гостува на Саутхемптън, а Лийдс ще приеме Евертън на своя стадион.

Юнайтед започна мача по-активно и още във втората минута Скот Мактомини напредна отдясно, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, но той бе блокиран и "червените дяволи" получиха само корнер.

Малко по-късно Мейсън Грийнууд опита далечен изстрел, но Илан Мелие се справи без проблем.

В 11-та минута грешка в отбраната на Лийдс позволи на Грийнууд да достигне до топката стреля, но Мелие със сетни усилия изби. Само минута по-късно Юнайтед организира бърза контраатака, при която Пол Погба се озова очи в очи с Мелие, финтира го, стреля и топката намери мрежата, но от външната и страна.

Четвърт час след началото Лийдс организира първата си по-добра атака. Матеуш Клих опита късмета си с шут от дистанция и той не бе никак лош, но Давид Де Хеа внимаваше и с прекрасен плонж опази мрежата си суха.

Натискът на домакините даде резултат в 30-та минута. Пол Погба намери Бруно Фернандеш с ювелирно подаване. Португалецът овладя прекрасно и стреля, Мелие се намеси, но не беше достатъчно и топката влетя в мрежата. 1:0 за Юнайтед.

В следващите десетина минути "червените дяволи" създадоха още положения пред вратата на гостите, но изстрели на Люк Шоу и Даниел Джеймс не намериха очертанията на вратата. Натискът на Ман Юнайтед беше свиреп и само късметът запазваше резултата с минимален аванс за момчетата на Оле Гунар Солскяер.

Второто полувреме започна ударно за гостите. Само 4 минути след подновяването на играта бранителят Люк Ейлинг нанесе страховит удар от около 30 метра и остави безпомощен Давид Де Хеа. 1:1

Радостта на Лийдс обаче трая точно 3 минути. Нов перфектен пас на Погба изведе Мейсън Грийнууд, който напредна отляво, надбяга своя опонент и със страхотен удар с левачката препарира Мелие за 2:1.

Вихрените атаки на Юнайтед не спираха и само две минути по-късно резултатът стана 3:1. Отново Пол Погба асистира към Бруно Фернандеш, който финтира бранител на Лийдс и технично прати топката зад голлинията. 3:1 за Юнайтед! Страхотен мач!

Кошмарът за гостите стана пълен в 60-тата минута. Виктор Линдельоф изведе Бруно Фернандеш със великолепен 50-метров пас. Португалецът се откъсна зад защитата и с кинжален шут препарира Мелие за четвърти път в мача. Юнайтед беше неудържим в тези минути.

"Червените дяволи" не спряха дотук. В 68-та минута феноменалният Пол Погба записа 4-та асистенция. Този път французинът пусна презино подаване към Фред, за който не беше проблем да засече топката и да направи резултата 5:1!

Четири минути преди края Лийдс пропусна златен шанс да намали изоставането си. Рафиня се озова очи в очи срещу Де Хеа, но изстрелът му бе неточен.

Манчестър Юнайтед - Лийдс 5:1

1:0 - Фернандеш 30'
1:1 - Ейлинг 49'
2:1 - Грийнууд 52'
3:1 - Фернандеш 54'
4:1 - Фернандеш 60'
5:1 - Фред 68'

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа – 29. Аарън Уан-Бисака, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Магуайър (к), 23. Люк Шоу – 39. Скот Мактомини, 17. Фред – 6. Пол Погба, 18. Бруно Фернандеш, 21. Даниел Джеймс – 11. Мейсън Грийнууд

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Лийдс: 1. Илан Мелие – 6. Лиъм Купър (к), 5. Робин Кох, 21. Паскал Струйк – 10. Рафиня, 43. Матеуш Клих, 15. Стюарт Далас, 2. Люк Ейлинг – 22. Джак Харисън, 19. Родриго – 9. Патрик Бамфорд