Манчестър Юнайтед записа изключително труден успех с 2:1 като гост на Уест Хям. Двубоят се игра на "Олимпийският стадион" в Лондон и бе от 5-тия кръг на Висшата лига.

Първи напред в резултата излязоха "чуковете". В 30-та минута Боуен нанесе удар, който рикошира в Рафа Варан и домакините откриха. Кристиано Роналдо възстанови равенството в 38-та минута и остави развръзката за втората част.

Драмата стана пълна в края на мача. В последната минута на мача Джеси Лингард отбеляза невероятен гол и върна усмивките на своите съотборници. Дълбоко в добавеното време обаче Уест Хям получи правото да изпълни дузпа. В игра се появи ветеранът Нобъл за да изпълни, но Де Хеа усети ъгъла и с една ръка спаси трите точки за своя отбор.

Победата изравни отбора на Оле Гунар Солскяер на върха в класирането с този на Ливърпул, а Уест Хям заема 8-мото място.

Двубоят започна с опит за натиск на гостите, които първи стигнаха до вратата на своя съперник. В петата минута Скот Мактомини засече с глава центриране от корнер, но ударът му излезе в аут.

В 17-ата минута капитанът на Ман Юнайтед Хари Магуайър сгреши и даде шанс на Саид Бенрама да отнеме топката, след което тя попадна в Джаред Боуен, който стреля в наказателното поле, но бе блокиран от Рафаел Варан.

В средата на първото полувреме Кристиано Роналдо получи пас от Пол Погба вляво пред наказателното поле на „чуковете“, финтира съперников бранител и стреля, но Лукаш Фабиански улови без проблем.

В 28-ата минута "червените дяволи" удариха греда. Бруно Фернадеш стигна до топката и стреля по диагонала, но ударът му се отби от лявата греда на вратата. Секунди след това Люк Шоу стреля от дистанция, но Фабиански спаси и този шут.

След половин час игра Уест Хем изненадващо откри резултата. Саид Бенрама напредна с топката и нанесе удар от около 20 метра. Топката рикошира в тялото на Варан, заблуди Де Хеа и влетя в мрежата за 1:0.

Осем минути по-късно Юнайтед успя да възстанови равенството. Кристиано Роналдо получи извеждащ пас и с едно докосване прокара кълбото покрай Лукаш Фабиански! 1:1!

Така завърши и първата част, а само секунди след подновяването на играта Кристиано Роналдо можеше да отбележи и да направи пълен обрат. Вратарят на "чуковете" обаче за пореден път развенча опитите на португалеца и неговите колеги.

В 77-та минута Роналдо се строполи в наказателното поле, искайки дузпа, но реферът показа, че нарушение няма и играта продължи.

Минута преди края блесна Джеси Лингард. Англичанинът напредна със самостоятелен рейд, стигна до границата на наказателното поле и с прекрасен фалцов удар не остави никакви шансове на Фабиански. Уникален гол на Лингард и 2:1 за "червените дяволи".

Драмата стана пълна в добавенето време. Гостите получиха дузпа за игра с ръка на Люк Шоу. Дейвид Мойс пусна в игра ветеранът Марк Нобъл да изпълни 11-метровият удар. Той стреля в десния ъгъл, но Давид де Хеа се справи фантастично и отрази удара му.

Уест Хям - Манчестър Юнайтед 1:2