Манчестър Юнайтед изхвърча от турнира за Купата на Англия след загуба с 0:1 от Уест Хям на стадион "Олд Трафорд".

Мениджърът на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяер бе направил доста промени в стартовата единайсеторка на домакините и това очевидно улесни задачата на гостите. "Чуковете" нанесоха своя удар още в 9-та минута на мача и удържаха преднината си до самия край на мача.

Така Юнайтед напуска турнира с наведена глава, а Уест Хям ще чака жребия, който ще се проведе тази вечер.

Гостите започнаха двубоя с натиск над своите домакини и той даде резултат в деветата минута. Райън Фредерикс успя да пробие между цели трима играчи на Ман Юнайтед отдясно, влезе в наказателното поле, стигна до аутлинията и опита да върне топката към свой съотборник. Тя рикошира в играч на домакините и попадна в Мануел Лансини, който с хубав удар по тревата намери долния десен ъгъл на Хендерсън - 0:1.

До края на първото полувреме Юнайтед притисна "чуковете", но до гол така и не се стигна.

В 63-та минута Мейсън Грийнууд стигна до центиране в наказателното поле и нанесе опасен удар, но Ареола беше добре позициониран и се справи прекрасно.

Натискът на Ман Юнайтед в последните минути беше свиреп, но това даде възможност на гостите да организират няколко много опасни контраатаки. При една от тях, в 87-а минута, Андрей Ярмоленко получи подаване от крилото и шутира, но топката разтресе левия страничен стълб.

"Червените дяволи" опитаха всичко по силите си, но така и не стигнаха до гол и си взеха сбогом с турнира "Карабао къп" за този сезон.

Манчестър Юнайтед - Уест Хям 0:1