Лестър срази Манчестър Юнайтед с 4:2 на своя стадион в 8-ия кръг на Висшата лига така и увеличи сериозно напрежението върху Оле Гунар Солскяер.

Гостите тотално се провалиха в защита в последните минути, когато получиха 3 попадения и регистрираха втората си загуба за сезона, която сгъстява облаците над главата над норвежкия мениджър.

Червените дяволи поведоха, но след това помогнаха на съперника да изравни. След 78-ата минута паднаха последните 4 гола в мача, като Маркъс Рашфорд влезе от пейката и направи 2:2, но след това Лисиците нанизаха още две попадения и така спряха серията на Ман Юнайтед без загуба като гост на 29 поредни мача.

Червените дяволи останаха с 14 точки на сметката си, докато Лестър подобри актива си до 11, постигайки най-голямата си победа от началото на сезона.

Лисиците започнаха с трима централни защитници, но и със стремеж да действат директно, след като Келечи Ихеаначо партнираше на Джейми Варди в атака. За Юнайтед Хари Магуайър все пак стартира, въпреки очакванията, че няма да играе. Джейдън Санчо също започна, а Маркъс Рашфорд бе на пейката.

Още в 5-ата минута Лисиците бяха близо до попадение. Ихеаначо започна много активно и след като за пореден път преодоля Погба тръгна мощно напред. Последва пас наляво към Мадисън, а след това зад гърба му се включи, Тилеманс, който центрира за Варди. Нападателят обаче бе изпреварен от Магуайър, който успя да избие.

Постепенно гостите се подобриха, но вкараха сякаш от нищото. В 19-ата минута Мейсън Грийнууд получи вляво от Фернандеш, влезе към средата на терена, след което стреля фантастично по диагонала към далечния ъгъл и намери мрежата с помощта на гредата. Страхотен гол за младока!

Домакините опитаха да отговорят бързо и Рикардо Перейра не успя да вземе максимума от една ситуация. По-активните действия на Лисиците обаче все пак дадоха резултат, с любезното съдействие от Хари Магуайър.

След свободен удар близо до своята врата, Червените дяволи разиграха, но бяха пресирани. Магуайър подцени подаването към себе си, но Ихеаначо му отне. Той веднага подаде към Тилеманс, който с фантастичен прехвърлящ удар прати топката в горния десен ъгъл на вратата. Никакъв шанс за Де Хеа и крайно разочароващо за Ман Юнайтед.

До почивката нямаше опасни ситуации, макар че малко преди нея Линдельоф трябваше да се намеси решаващо при един свободен удар. В крайна сметка сякаш логично резултатът бе 1:1 след първите 45 минути.

Второто полувреме започна с точен удар на Ихеаначо, но право в ръцете на Де Хеа. Темпото се вдигна, след като и двата тима потърсиха по-активно победата. В един момент Маркъс Рашфорд започна да загрява и бе ясно, че ще направи дебюта си за сезона, което се случи в средата на полувремето.

Малко след неговото влизане Фернандеш стреля, но неточно. Послeдваха много интересни моменти. Първо Тилеманс отне от Матич, напредна и стреля силно, Де Хеа отклони, а след това топката срещна и гредата. Секунди след това Роналдо пропусна, но бе в засада.

Брендън Роджърс пусна в игра Патсон Дака, който първо стреля, а след корнер топката се оказа отново в краката му. Де Хеа спаси, но след това се получи карамбол и Союнджу вкара отблизо и хвърли феновете в екстаз.

Това обаче бе само началото на серията голове. В 82-ата минута Линдельоф даде страхотен пас зад защитата, Рашфорд стигна до топката и с мощен удар я прати във вратата. Какво завръщане за английския национал!

Само че веднага след подновяването на играта Лестър вкара отново. Уан-Бисака бе надигран, Перес напредна и подаде към свободния Варди, който със страхотен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата.

В добавеното време всичко за Юнайтед приключи. След свободен удар топката бе продължена към далечната греда, където резервата Патсон Дака я овладя и отблизо я бутна в мрежата, за да вкара първия си гол във Висшата лига и да подпечата триумфа на своя тим.

Лестър – Манчестър Юнайтед    4:2

0:1    Грийнууд 19
1:1    Тилеманс 31
2:1    Союнджу 78
2:2    Рашфорд 82
3:2    Варди 83
4:2    Дака 91

Лестър: Шмайхел, Перейра, Амартей, Еванс (87 Вестергор), Союнджу, Кастан, Сумаре, Тилеманс, Мадисън (73 Перес), Варди, Ихеаначо (77 Дака)
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Матич (80 Мактомини), Погба, Грийнууд (80 Лингард), Фернандеш, Санчо (63 Рашфорд), Роналдо