Манчестър Юнайтед показа реакция след унижението от Ливърпул миналата неделя, когато тимът отстъпи на големия си враг с 0:5 у дома, с класически успех над Тотнъм с 3:0 като гост в мач от десетия кръг на английската Висша лига.

На „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ в Лондон първата част бе равностойна без много възможности за гол пред двете врати.

Домакините рядко опитваха да застрашат вратата на Давид Де Хеа, като Кристиан Ромеро помисли, че е открил резултата в 27-та минута, но попадението бе правилно отменено заради засада на централния защитник на „шпорите“. От другата страна, Фред отправи хубав изстрел от далечно разстояние, който бе отразен от Юго Лорис.

Френският страж обаче беше безпомощен в 39-та минута, когато Бруно Фернандеш намери Кристиано Роналдо с меко подаване и звездата на „червените дяволи“ реализира със страхотен шут от воле по диагонала.

След паузата Тотнъм продължи да бъде изключително беззъб в атака, а гостите вкараха нови два гола. Първо Роналдо, който отбеляза втория си гол в началото на втората част, отменен заради засада, изведе в коридор Единсон Кавани за 2:0, а появилият се от скамейката Маркъс Рашфорд оформи класиката четири минути преди края на редовното време.

Така, Юнайтед показаха нужната реакция след тежката загуба от Ливърпул, докато феновете на Тотнъм освиркаха бързо своите любимци за постната продукция в днешния сблъсък.

В класирането „шпорите“ са осми с 15 точки, докато „червените дяволи“ изместиха съперника със 17 на петата позиция. В следващия кръг Тотнъм гостува на Евертън, докато Юнайтед на Оле Гунар Солскяр, който пое глътка въздух, приема Манчестър Сити в градско дерби.