Оле Гунар Солскяер изглежда пред уволнение, след като и Уотфорд срази Манчестър Юнайтед с 4:1 на своя „Викаридж Роуд“ в 12-ия кръг на Висшата лига.

Червените дяволи бяха трагични през първото полувреме, в което Стършелите пропуснаха дузпа, но въпреки това поведоха с 2:0.

Гостите върнаха едно попадение след паузата, но Хари Магуайър бе изгонен, а Роналдо и Фернандеш направи серия пропуски преди Уотфорд да вкара два пъти в добавеното време и да стигне до успеха.

Така Клаудио Раниери се наслади на страхотна победа и тимът му вече има 13 точки, докато Юнайтед остана със 17 и Солскяер изглежда абсолютно сигурно, че ще бъде уволнен.

За домакините имаше 3 промени от мача с Арсенал, като отново титуляр бе мароканецът Имран Луза. Том Клевърли и Адам Масина също започнаха на местата на Озан Туфан, Дани Роуз и не попадналия в крупата Юрай Куцка.

За гостите Оле Гунар Солскяер се върна към схемата с четирима в защита, което означаваше, че Ерик Баи остава извън състава. Неманя Матич стартира в средата на терена, а Джейдън Санчо и Маркъс Рашфорд, заедно с Бруно Фернандеш щяха да помагат на Кристиано Роналдо в атака. Мейсън Грийнууд се оказа с Ковид и бе извън групата.

Началото бе отлично за домакините, които още в 6-ата минута спечелиха дузпа, когато Мактомини събори Джош Кинг. Исмайла Сар изпълни лошо и Де Хеа спаси, но Кико Фемениа направи добавка и вкара. Последва обаче преразглеждане заради влизането на няколко играчи по-рано в наказателното поле и реферът нареди пребиване. Сар отново изпълни слабо и Де Хеа пак спаси, а този път нямаше кой да добави. Кошмар за Уотфорд!

Домакините обаче продължиха да играят добре и в 23-ата минута Кинг остана непокрит и стреля, но Магуайър успя да блокира. Малко по-късно обаче, нямаше кой да спаси гостите. Емануел Денис проби отляво в наказателното поле, върна към Кинг, който оставен свободен естествено не пропусна. Ужас за Юнайтед и Солскяер!

Червените дяволи обаче едва не изравниха в 31-ата минута. Рашфорд отправи много опасен удар, но Бен Фостър се намеси отлично. Секунди след това Рашфорд подаде успоредно на голлинията, но никой не успя да засече.

Стършелите продължиха да бъдат опасни и Джошуа Кинг стреля в ръцете на Де Хеа. В 44-ата минута домакините удвоиха аванса си. Грешникът Сар получи свободно пространство отдясно след пас на Фемениа и реализира с отличен удар по диагонала по земя. По този начин той изкупи вината си за двете пропуснати дузпи!

На почивката Солскяер направи двойна смяна и пусна Антони Марсиал и изненадващо Дони Ван де Беек. Това обаче се оказа отлично, защото нидерландецът върна един гол в 50-ата минута. Санчо центрира, Роналдо върна успоредно на голлинията с глава и Ван де Беек реализира за 1:2. Надеждите на гостите се върнаха!

Домакините отговориха с опасна ситация пред Кинг, но ударът му бе крайно неубедителен. За гостите пък Фернандеш пропусна да изравни, стреляйки близо до целта от границата на пеналта. Ван де Беек пък даде отличен извеждащ пас към Роналдо, чийто удар бе избит над вратата от Фостър. Гостите определено се подобриха и в 68-ата минута Матич стреля опасно, но встрани.

За да дойде тъпотията на Хари Магуайър. В 69-ата минута капитанът си поведе лошо, Клевърли бе на път да му отнеме, а защитникът го събори грубо, след като вече имаше жълт картон. Последва ново официално предупреждение и Юнайтед остана с човек по-малко.

В 72-ата минута Ван де Беек пак изведе Роналдо, който от сравнително малък ъгъл, стреля неточно. В 76-ата минута Кристиано засече с глава центриране на Санчо, но над вратата, преди малко след това все пак да вкара, но се оказа в засада и то категорична. В 79-ата минута Фернандеш отправи много лош изстрел от изгодна позиция. Сериозен пропуск!

Това бяха добри моменти за Юнайтед, след което домакините взеха контрола. След корнер Жоао Педро остана свободен, но не успя да отправи точен изстрел. В добавеното време обаче, Педро не пропусна и подпечата успеха с удар в близкия ъгъл. Де Хеа сякаш също можеше са се намеси по-добре.

Това обаче не бе всичко, защото имаше време и Емануел Денис да вкара още един гол за Уотфорд и по този начин съдбата на Солскяер изглежда сигурна.

Уотфорд – Манчестър Юнайтед    4:1

1:0     Кинг 28