Манчестър Юнайтед завърши 1:1 срещу Йънг Бойс, след като вече си бе  осигурил първото място в група F. Мейсън Грийнууд и Фабиан Рийдер оформиха равенството с красиви голове през първото полувреме.

На гостите им трябваше единствено победа, за да имат шанс да играят в Лига Европа напролет и бяха много близо да поднесат изненадата. Двубоят между Аталанта и Виляреал, който ще реши втория осминафиналист от тази група, бе отложен за утре, заради обилен снеговалеж в Бергамо.

Йънг Бойс остана последен. Мениджърът на „червените дяволи“ Ралф Рангник заложи на изцяло нов стартов състав след победата над Кристъл Палас във Висшата лига.

В средата на терена бяха Дони ван де Бек, Хуан Мата и Джеси Лингард, а 19-годишните Амад Диало и Антони Еланга водеха атаката заедно с Мейсън Грийнууд. Кристиано Роналдо и останалите асове пък въобще не бяха сред резервите.

Домакините започнаха активно и стигнаха до попадение още в 9-ата минута. След центриране на Люк Шоу отляво Грийнууд отбеляза с акробатична странична ножица.

Англичаните владееха инициативата, но стигнаха само до два далечни удара на Шоу. В края на полувремето швейцарците натиснаха. В 42-ата минута Ван де Бек сгреши при изнасянето на топката, Фабиан Рийдер отне и със страхотен шут от дъгата на наказателното поле изравни резултата.

Веднага след почивката Еланга се вряза в пеналта и стреля от малък ъгъл, но Фавр спаси. В 59-ата минута Юнайтед организира отлична бърза атака. Диало намери Лингард, който изведе Еланга сам срещу вратаря, но ударът на шведския тийнейджър бе спасен.

Гостите отговориха с неточен изстрел по диагонала на Елия. После дойде най-добрият шанс за тима на Дейвид Вагнер. Масейрас получи пас на дузпата, но шутът му премина встрани от целта. В 72-ата минута Йънг Бойс стигна до още една възможност.

Резервата Канга нанесе удар, който в последния момент бе блокиран от Баи. До края гостите натискаха и стигнаха до няколко добри положения, но успяха да направят точен завършващ изстрел. Така Юнайтед отново не успя да победи швейцарския шампион, след като загуби с 1:2 първия мач между двата отбора.

Манчестър Юнайтед - Йънг Бойс 1:1

Голмайстори: 1:0 Грийнууд (9), 1:1 Рийдер (42)

Юнайтед: Хендерсън, Уан-Бисака, Баи, Матич, Шоу, Ван де Бек, Мата, Лингард, Диало, Грийнууд, Еланга

Йънг Бойс: Фавр, Льофор, Лустенбергер, Камара, Масейрас, Ебишер, Перейра, Нгамалеу, Рийдер, Мешак, Сибачу