Атлетико Мадрид нанесе първа загуба на Манчестър Юнайтед под ръководството на новия мениджър Ерик тен Хаг. Испанският тим победи с 1:0, а единствения гол в контролата, играна в Осло, реализира появилият се като резерва Жоао Феликс в 86-ата минута. В самият край на срещата халфът на „червените дяволи“ Фред получи червен картон.

20-кратните шампиони на Англия изнесоха добра продукция през по-голяма част от двубоя, но показаха несъсредоточеност в завършващата фаза.

От своя страна мадридчани не показаха най-доброто от себе си през първо полувреме, но с течение на мача демонстрираха по-голяма зрялост и спокойствие, което в крайна сметка бе възнаградено с попадението на Феликс.

Утре Манчестър Юнайтед ще изиграе последната си контрола преди началото на сезона срещу Райо Валекано от 18:00 българско време на "Олд Трафорд". Очаква се в проверката да вземе участие Кристиано Роналдо, който иска да напусне "червените дяволи".