Манчестър Юнайтед постигна четвъртата си поредна победа след края на Световното първенство - 3:0 у дома над Борнемут. И тази вечер, както и в предишните три мача, тимът на Ерик тен Хаг не допусна гол. Каземиро (23) даде аванс на тима си през първата част, а след почивката Люк Шоу (49) и Маркъс Рашфорд (86) довършиха гостите.

С този успех Манчестър Юнайтед остава на четвъртото място в класирането с 35 точки от 17 мача. Със същия актив е третият Нюкасъл, който обаче има мач повече. Лидер е Арсенал с 44. Борнемът е на 15-та позиция с 16 т.

Манчестър Юнайтед привидно държеше контрола върху срещата и още в 11-та минута можеше да поведе в резултата, но Марсиал не нанесе точен удар след хубаво центриране на Шоу. Малко след това Каземиро изведе Дони ван де Беек зад защитата на гостите, но нидерландецът не успя да отиграе качествено.

Така се стигна до 23-та минута, когато Юнайтед поведе. Кристиан Ериксен центрира от свободен удар, Каземиро беше изпуснат от защитата на Борнемут и с едно докосване отклони топката в мрежата - 1:0.

Малко след това Борнемут също застраши сериозно вратата на противника, след като Соланке стреля след хубаво подаване на Кук, но Де Хеа спаси. До края на първата част “Червените дяволи” опитваха да вкарат втори гол, но не успяха да изградят нещо по-опасно.

Още в началото на второто полувреме хората на Ерик тен Хаг решиха всичко. Люк Шоу започна една контраатака, подаде към дясното крило на Гарначо, който му върна топката на точката на дузпата. Оттам Шоу с десния си крак нямаше как да сбърка и направи 2:0 с първия си гол за Юнайтед от 22 месеца насам.

Последва пропуск на Марсиал след удар с глава, а в следващите минути гостите изградиха най-добрите си атаки и като по чудо не реализираха. Де Хея спаси страхотен удар на Билинг с глава, а малко след това испанецът отрази и шут на Джейдън Антъни, останал сам срещу него.

До края на срещата Рашфорд и Фернандеш имаха своите шансове за гол, но не и късмет. А в 82-та минута същото споходи и Гарначо, чийто фалцов удар спря в страничната греда.

В крайна сметка в 86-та минута Манчестър Юнайтед вкара трети гол. Далечно диагонално подаване на Люк Шоу намери в наказателното поле Фернадеш, който с едно докосване свали към Рашфорд. Нападателят на празна врата нямаше как да сбърка и вкара дежурния си гол.

В добавеното време на срещата остро центриране на Дембеле от крилото за малко можеше да изненада Де Хеа, тъй като топката кацна на напречната греда.

Манчестър Юнайтед - Борнемут 3:0
1:0 Каземиро 23'
2:0 Люк Шоу 49’
3:0 Маркъс Рашфорд 86’

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака (68 - Далот), Линдельоф (88 - Мартинес), Магуайър, Шоу, Каземиро, Ериксен (68 - Фред), Фернандеш, Ван де Беек (45 - Гарначо), Рашфорд, Марсиал (68 - Еланга)

Борнемут: Травърс, Смит (63 - Стейси), Сенеси, Кели, Мефъм, Кук, Лерма (84 - Ротуел), Билинг (76 - Муур), Кристи (76 - Дембеле), Антъни, Соланке