Манчестър Юнайтед и Саутхемптън направиха едно от най-зрелищните нулеви ремита този сезон. Двата отбора изпуснаха куп положения, а имаше и три удара в гредите, плюс червен картон на Каземиро. Вратарите Давид де Хея и Базуну направиха невероятни спасявания и така срещата приключи без голове.

Това е разочароващ резултат за Манчестър Юнайтед, който изпусна възможността да се откъсне пред четвъртия Тотъм. Саутхемптън пък не успя да вземе ценни точки в битката за оцеляване и остава на последното място в класирането. Червените дяволи имат 50 точки от 26 мача, а Светците - 22.

Манчестър Юнайтед трябваше да отвърне след кошмарното 0:7 от Ливърпул в миналия кръг. Червените дяволи бяха на третото място в таблицата, но само на точка пред Тотнъм, който вчера победи Нотингам Форест. Все пак хората на Тен Хааг имаха 2 мача по-малко от Шпорите.

Съперник на Юнайтед бе последния в класирането – Саутхемптън. Светците имаха само 21 точки от 25 мача до тук, но знаеха, че победа може да ги измъкне от зоната на изпадащите.

Тен Хааг направи промени в състава. Титуляри бяха Джейдън Санчо и Аарън Уан-Бисака. Това бяха единствените разлики в тима, който победи Бетис за Лига Европа в четвъртък. Диого Дало и Фред останаха на пейката.

Първият точен удар в мача бе за Саутхемптън. Уокър-Питърс нанесе шута, но той бе близо до Де Хея, който спокойно улови.

Първият реален шанс за Ман Юнайтед бе в 16-ата минута, когато Рашфорд излезе в чиста позиция, но вратаря Базуну го спря. Фернандес изведе голаджията на Юнайтед, който стреля от движение, но стража на Саутхемптън се намеси.

Де Хея също показа своите качества. В 24-ата минута той спаси Ман Юнайтед. Уолкът стреля с глава от упор, но испанския страж спаси инстинктивно и остави резултата 0:0.

Шансовете пред двете врати продължиха. Бруно Фернандес стреля над вратата от добра позиция. После имаше отново положение за Светците. Алкарас изведе Сулемана, но Варан внимаваше и блокира удара му.

Нещата станаха кошмарни за Юнайтед, когато Каземиро бе изгонен. Бразилецът влезе остро в краката на Алкарас и рефера Антъни Тейлър бе извикан на монитора от ВАР. Каземиро получи директен червен картон.

С човек повече Саутхемптън бе близо до гола. Уорд-Праус изпълни специалитет от фаул,топката се отклони в стената и излъга Де Хея, но излезе в аут. Последва ново чудо от Базуну. Фернандес центрира от фаул на далечната греда, където Варан засече от упор, но вратаря на Саутхемптън изби в корнер.

Юнайтед поиска дузпа, когато Фернандес падна в наказателното поле, но рефера Антъни Тейлър не се заинтересува, а ВАР въобще не се намеси. След още 3 минути Червените дяволи пак претендираха за дузпа. Този път за игра с ръка на Бела Кочап, съдията отново не се намеси.

В началото на второто полувреме Саутхемптън отново бе близо до гола. Мактомини замалко не си вкара автогол. Влезлият от пейката през първото полувреме шотландец трябва да благодари на Уан-Бисака, който изчисти от голлинията.

Късметът на Саутхемптън никакъв го нямаше. В следващата ситуация Уорд-Праус удари гредата, след поредното прекрасно изпълнение на фаул. Светците напълно доминираха след паузата и Де Хея запази резултата 0:0, като отрази удар на Уолкът останал сам срещу вратаря.

Последва греда и за Манчестър Юнайтед. Бруно Фернандес я удари. Но при повторението се видя, че вратаря Базуну отклони топката при шута на португалеца.

Гредите бяха с основна роля резултата да е 0:0. Този път отново Саутхемптън нямаше късмет. Минута след гредата на Юнайтед, Уокър-Питърс разтърси рамката с мощен удар.

Юнайтед пак поиска дузпа, когато Рашфорд падна в наказателното поле, но повторенията показаха, че нападателя сам се спъна, контакт с вратаря Базуну нямаше.

И така Юнайтед и Саутхемптън завършиха без да си вкарат гол.

Манчестър Юн – Саутхемптън 0:0

Ч.к. Каземиро (МЮ) 39

МАНЧЕСТЪР ЮН: Де Хея, Мартинес (89 Магуайър), Варан, Шоу, Уан-Бисака, Фернандес, Каземиро, Рашфорд, Антони (73 Пелистри), Санчо (73 Гарначо, 89 Фред), Вегхорст (44 Мактомини)

САУТХЕМПТЪН: Базуну, Уокър-Питърс, Перо, Беднарек, Кочап, Уорд-Праус, Лавия, Алкарас, Сулемана (76 Армстронг), Адамс (76 Мара), Уолкът (85 Онуачу)