Брайтън тресна като гост Манчестър Юнайтед с 3:1 в един от най-интересните мачове през уикенда във Висшата лига.

За "червените дяволи" това е второ поред поражение, след като преди 2 седмици паднаха 1:3 от Арсенал.

"Чайките" пък отново победиха Юнайтед в техния дом. В дебюта на мениджъра им тен Хааг в първия кръг от миналия сезон Брайтън отново удари имения си съперник.

Дани Уелбек откри в 20-ата минута. Паскал Грос удвои преднината на "чайките" в 53-ата минута.
Жоао Педро направи резултата класически в 72-ата мин. 2 по-късно резервата Ханибал Меджбри върна едно попадение.

След поражението Юнайтед се смъкна до 12-ото място във Висшата лига. Грандът има едва 6 точки от 5 срещи. Съперникът им Брайтън пък излезе на 4-о място в първенството. "Чайките" имат 12 точки и са само с 1 загуба към момента.

Мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг имаше доста проблеми със състава. Нидерландският специалист има цели 11 отсъстващи, сред които новото попълнение Софиан Амрабат, както и отстранените от тима Джейдън Санчо и Антони. За сметка на това от първата минута на терена излязоха дебютантите Расмус Хойлунд и Серхио Регилон.

Първото опасно положение на тяхната сметка дойде в 5-ата минута, когато Маркъс Рашфорд влезе доста опасно в пеналта. Звездата на "червените дяволи" можеше да подаде, но реши да стреля, а стражът на гостите Джейсън Стийл блокира с крак.

В 9-ата минута Юнайтед организира чудесна атака. Играчите на тен Хаг разиграха с по едно докосване и за няколко секунди топката от тяхната половина стигна до фланга, където бе Рашфорд. Той центрира отляво, но Хойлунд не успя да засече.

В 20-ата минута Брайтън откри. Симон Адингра получи на дясното крило. Играчът на гостите центрира в наказателното поле, а централната двойка бранители на Юнайтед - Лисандро Мартинес и Виктор Линдельоф, не се намесиха добре. А Дани Уелбек, който нахлуваше на скорост, прави топката в мрежата на Андре Онана.

В 33-ата минута Юнайтед тресна греда. Рашфорд бе намерен отлично на левия фланг, напредна на скорост, след което стреля, а след рикошет топката срещна страничния стълб.

В края на полувремето манчестърци вкараха чрез новата им попълнение Хойлунд, който получи асистенция от Рашфорд. Голът обаче бе отменен, тъй като топката бе напуснала игрището преди паса на английската звезда.

"Чайките" "ухапаха" за втори път "дяволите" в 53-ата мин. Тарик Лампти подаде към Паскал Грос в наказателното поле. Халфът на "Брайтън" се измъкна от Мартинес и с прецизен удар матира за втори път Онана.

Унижението за Юнайтед стана още по-голяма четвърт час преди края на срещата.

Жоао Педро направи резултата класически с хубав удар от границата на наказателното поле.

Резервата Ханибал Меджбри върна "червените дяволи" в мача в 74-ата мин. Юношата на тима вкара майсторски гол след бомбен шут от над 25 метра.

Шут на резервата Фъргюсън бе спасен с крак от Онана в края на срещата.

В добавеното време пък Ансу Фати се измъкна зад гърба на защитата на Юнайтед и остана очи в очи с Онана. Бившият играч на Барса стреля, но камерунският вратар показа класа и отрази.

Манчестър Юнайтед - Брайтън 1:3

0:1 Даниел Уелбек (20); 0:2 Грос (53); Жоао Педро (72); 1:3 Ханибал Меджбри (74)

Стартови състави:

Ман. Юнайтед: 24. Андре Онана, 15. Серхио Регилон 2. Виктор Линдельоф, 6. Лисандро Мартинес, 20. Диого Далот, 18. Касемиро, 14. Кристиан Ериксен, 8. Бруно Фернандес, 39. Скот Мактомини, Маркъс, 10. Рашфорд, 11. Расмус Хойлунд

Брайтън: 23. Джейсън Стийл, 2. Тарик Лампти, 5. Люис Дънк, 29. Жан Пол ван Хеки, 34. Жоел Велтман, 13. Паскал Грос, 8. Махмуд Дахуд, 22. Каору Митома, 14. Адам Лалана, 24. Симон Адингра, 18. Дани Уелбек