Макар и много трудно Манчестър Юнайтед все пак взе победата при гостуването на последния Шефилд Юнайтед. Остриетата имаха само 1 точка в таблицата преди началото на този девети кръг във Висшата лига, но измъчиха Червените дяволи. Гол шедьовър на Диого Дало четвърт час преди края донесе крайното 2:1.Хората на Тен Хаг на 8-ото място в таблицата с 15 точки, а Шефилд Юн остана с 1 точка на дъното.

Тези два съперника играха в първия кръг на откриващия сезон в историята на Висшата лига през 1992 г., като именно в онзи мач падна първия гол в историята на надпреварата, а Остриетата тогава спечелиха с 2:1.

Преди началото на мача Манчестър Юнайтед се прости със своята голяма легенда – сър Боби Чарлтън, който почина днес на 86-годишна възраст.

Домакините започнаха добре и още в третата минута Макбърни стреля отлично, но вратаря Онана спаси. Червените дяволи имаха трудности да притиснат съперника си. Те обаче поведоха в 28-ата минута, когато Бруно Фернандеш подаде към Скот Мактомини, който бе точен за 1:0.

Само 6 минути след това шотландеца се превърна от герой в грешник. Мактомини игра с ръка в наказателното си поле и съдията отсъди дузпа. Оливър Макбърни бе точен от бялата точка за 1:1.

Последваха редица пропуски на Манчестър Юнайтед. На два пъти гредите спасиха вратата на Остриетата, а пропуски направиха Рашфорд и Хойлунд.

Четвърт част преди края Диого Дало донесе победата. Защитникът пое топката извън наказателното поле и с фамозен удар в горния ъгъл не остави шансове на вратаря Фодърингъм.

Шефилд Юн – Манчестър Юн 1:2

0:1 Мактомини 28, 1:1 Макбърни 34 дузпа, 1:2 Дало 74

ШЕФИЛД ЮН: Фодърингъм, Робинсън, Тръсти, Богъл, Томас, Норууд, Хамър (84 Траоре), Соуса, Макатий (78 Озборн), Макбърни (52 Брюстър), Арчър

МАНЧЕСТЪР ЮН: Онана, Евънс (84 Варан), Линдельоф, Магуайър, Дало, Фернандеш, Амрабат, Мактомини (63 Ериксен), Рашфорд, Антони (64 Гарначо), Хойлунд (63 Марсиал)