Манчестър Юнайтед започна 2024 г. с победа. "Червените дяволи" треснаха 2:0 като гост Уигън в мач от 3-ия кръг на ФА Къп. Диого Далот откри през първата част в 22-ата мин. Капитанът на манчестърци Бруно Фернандеш удвои 16 мин преди края на двубоя. Португалецът отбеляза от дузпа.

Четата на Ерик тен Хаг нямаше сериозни проблеми срещу състезаващия се в третото ниво на английския футбол Уигън.

Домакините започнаха по-добре двубоя и още в 3-ата мин Тело Осгор стреля опасно, но Онана спаси.

Юнайтед отговори с удар по посока на противника в 14-ата мин. Маркъс Рашфорд стреля, само че Сам Тикъл се намеси.

С напрадването на времето Юнайтед задълбочи натиска си. Шут на Скот Мактоминей профуча покрай вратата няколко минути по-късно.

Така се стигна до 22-ата мин, когато Юнайтед най-сетне откри.

Рашфорд подаде към Диого Далот на границата на наказателното поле, а португалецът с техничен удар прати топката в далечния ъгъл на Тикъл.

Три минути след това Юнайтед беше близо до втори гол и отново Рашфорд бе замесен. Английският национал получи в наказателното поле и стреля. Стражът на Уигън не се намеси по най-добрия начин, топката срещна гредата, и точно преди да влезе в мрежата му, Тикъл я хвана току пред голлинията.

В 29-ата минута шанс се откри и пред Расмус Хойлунд. Нападателят на Юнайтед обаче стреля в аут от чиста позиция.

В 40-ата минута гредата отново спаси Уигън. Алехандро Гарначо проби през бранители на домакините, наглaси си топката на удобния крак и шутира, но ударът му намери страничния стълб.

В 65-ата минута опасен удар на Мактоминей от средна дистанция на намери целта. Малко след това Тикъл се справи с шут на Хойлунд.

През втората част играчите на Тен Хаг намалиха темпове. Въпреки това Юнайтед удвои.

Бруно Фернандеш падна в наказателното поле след леко съприкосновение с противников футболист, а главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана лидерът на "червените дяволи", който вкара за 0:2.

В 82-ата мин Маркъс Рашфорд достигна до прекрасен пас в наказателното поле и стреля към левия ъгъл, но беше отказан от намесата на вратаря.

Три мин по-късно шанс пред гола се откри и пред Уигън. Тило Осгард стреля с фалцов удар, но топката премина на сантиметри от вратата на Онана.

Уигън - Манчестър Юнайтед 0:2

0:1 Диого Далот (22); 0:2 Бруно Фернандеш (74-дузпа)

Уигън: Сам Тикъл, Тело Осгор, Бабажиде Адееко, Шон Клеър, Мартиал Годо, Чарли Хюз, Стивън Хъмфрис, Джордан Джоунс, Лиъм Морисън, Стивън Сесеньон, Лиъм Шоу,

Ман Юн: Андре Онана, Аарън Уан-Бисака, Рафаел Варан, Джони Еванс, Диого Дало, Скот Мактоминей, Коби Мейно, Бруно Фернандеш, Алехандро Гарначо, Маркъс Рашфорд, Расмус Хойлунд