Временният наставник Рууд ван Нистелрой ще изведе Манчестър Юнайтед за последен път срещу Лестър в неделя, преди португалецът Рубен Аморим да поеме "червените дяволи", но нидерландецът, че се надява да остане като помощник на "Олд Трафорд".
Аморим ще напусне Спортинг Лисабон и ще се присъедини към Манчестър Юнайтед по време на международната пауза следващата седмица, а Ван Нистелрой беше начело само четири мача, за да стабилизира тима след уволнението на неговия сънародник Ерик тен Хаг миналия месец.
Преди пристигането на Аморим, Ван Нистелрой успя да зарадва феновете с две победи и равенство във всички турнири, включително успех с 5:2 над Лестър за Купата на Лигата в първия си мач начело.
"Беше специален период, все още е. Наричам го важен период, защото беше важно да преминем през четирите мача възможно най-добре. Мисля, че се справихме много добре досега", каза Ван Нистелрой на пресконференция.
"Футболистите реагираха много добре в тези срещи. Фокусът сега е да покажем това и в неделя. Не знам дали ще бъде много емоционално. Аз също съм прагматичен, въпреки че съм много горд, че мога да постигна това", добави той.
Докато бъдещето на Ван Нистелрой на "Олд Трафорд" е неясно, вратарят Андре Онана заяви, че играчите искат той да остане.
Юнайтед отбеляза само девет гола в лигата този сезон и на въпрос дали клубът има нужда от доказан голмайстор, бившият нидерландски нападател каза, че това е нещо, към което се стремят.
"Съгласен съм, че когато искаш да бъдеш успешен тим във Висшата лига и в Европа, което е целта, се нуждаеш от определено количество голове. Това е ясно", каза Ван Нистелрой, който отбеляза 150 попадения за Юнайтед.
"Ето защо най-добрите отбори в света имат такива играчи. В момента имаме футболисти, които могат да вкарат определено количество голове и да правят асистенции, но очевидно те са във възраст, в която все още трябва да се развиват. Имат този потенциал и е налице вярата, че могат", завърши той.







ИПБ: Загиналите в катастрофи не намаляват, мерките не работят
Таксиметровите шофьори в Атина обявиха 48-часова стачка
Университетът по застраховане и финанси присъжда почетното звание "доктор хонорис кауза" на Алесандро Профумо
Жена загина при пожар в апартамент във Враца
Гуцанов: Пенсиите ще се увеличат по "швейцарското правило"
От север на юг: Зачестяват инцидентите с дронове в Европа
Бъди LIVE с Dnes.bg: Спечели кинокомплект за филма "Хищникът: Опасна зона"
BMW M се отказа от легендарна емблема
Нови ограничения за шофьорите в София от 1 декември
Как електрически сгъваемото огледало промени градското шофиране
Най-емблематичните коли на XXI век
Непобеденият боксьор в тежка категория Баходир Жалолов обяви следващия си бой – целта е световна титла
Анте Делия след спорното поражение в Лас Вегас: „Искам справедливост – съдията спря боя и обяви победа!“
Стив Гарсия поиска БМФ двубой с Макс Холоуей – или Джош Емет като алтернатива
Чарлс Оливейра: „Сглупих — сам съм виновен за загубата от Топурия“
Менопауза – естествен преход, който може да бъде преодолян с лекота
Три ключови аспекта за повече здраве в студените дни
Стенокардията е израз на стеснение на коронарните съдове на сърцето
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Коментари
Напиши коментар08:08 | 9 ное 2024 г.
Напиши коментар