Играта на английския футболен клуб Манчестър Юнайтед се влошава под ръководството на новия мениджър Рубен Аморим и това не може да продължава така, заяви анализаторът на Sky Sports Гари Невил. Неделното поражение с 0:2 срещу Кристъл Палас бе пето за "червените дяволи" в последните им седем мача и оставя отбора на 13-о място в класирането.
"Мислех, че нещата ще бъдат по-добре с Аморим и че футболистите ще реагират по-добре на неговата система. Мислех, че ще видим ентусиазъм и отборът ще направи завой. Реално обаче се случи точно обратното и нещата се влошават. Изненадан съм от това", заяви той в епизод на Gary Neville Podcast.
"Болката (за привържениците - б.пр.) ще се усилва до края на сезона и това няма да бъде лесно за преодоляване, защото Аморим няма да си тръгне. Колкото повече губиш, толкова по-трудно е да убедиш футболистите в собствените си идеи. При пристигането си той каза, че няма да промени възгледите си и че трябва играчите да ги приемат. Ако продължават да губят, критиките няма да спират и феновете няма да бъдат доволни.
"Не могат да продължават така. Това ще депресира футболистите и те ще започнат да губят вяра във философията на треньора. Той няма да промени начина си на работа, но вече е загубил повече мачове с Манчестър Юнайтед, отколкото в последните си 75 със Спортинг Лисабон. Това е алармиращо и съм сигурен, че не му е приятно.
"Това не може да продължава така и са длъжни по някакъв начин да заиграят по-добре, защото в момента изпитваш съжаление, когато ги гледаш".
Последната загуба на Юнайтед предизвика полемики сред футболните анализатори, тъй като Аморим използва халфа Коби Мейно за централен нападател, а Расмус Хьойлунд и Джошуа Зиркзее останаха на пейката. Отборът отново загуби и отново не отбеляза гол, а типичният нападател на Жан-Филип Матета вкара два пъти за Палас.
Невил заяви, че изборът на титулярен състав е улеснил съперника и въпреки че Аморим няма намерение да променя стила си, той е длъжен да внесе някои леки корекции.
"Имам само две обяснения за това. Или той си прави експерименти, за да намери правилните решения за системата, с която иска да играе, или просто не харесва наличните нападатели. Мислех, че или Бруно Фернандеш ще играе на тази позиция, или Алехандро Гарначо ще бъде най-отпред и Фернандеш ще бъде вдясно. Зачудих се дали ще се получи и с Мейно. Помислих, че може и да овладеят мача и може да видим стойностен футбол. Това обаче беше подвеждащо", продължи бившият защитник на отбора.
"Във футбола целта е да вкараш топката във вратата. За положения обаче са нужни хора в наказателното поле и хора около защитниците. Мейно няма умения за централен нападател, а напред си длъжен да бъдеш перфектен.
"Мейно, Гарначо и Амад Диало са дребнички. Те са много талантливи, но не са перфектни за централни нападатели. Ако аз бях защитник на Кристъл Палас, щях да имам самочувствието, че мога да се справя с тях чисто физически. Тримата са остри играчи и могат да помагат с голове, но не са и най-бързите на света. В Юнайтед няма типични голаджии и поради тази причина защитниците не се страхуват от отбора.
"Не казвам, че тези на Палас щяха да изпаднат в паника срещу Расмус Хьойлунд, но той поне щеше да дава някакво физическо присъствие на Юнайтед в наказателното поле. Джошуа Зиркзее също е едро момче. И те не са брилянтни, но просто само от титулярния състав ми стана ясно, че Палас ще бъдат доволни.
"Аморим трябва да опрости нещата. Може би не харесва Хьойлунд и Зиркзее, може би не харесва и други футболисти, но трябва да работи с тях. Като гледах мача си мислех, че ще бъде изненадващо, ако Палас не вкара два гола. Не знаех обаче как Юнайтед ще ги върне. Кой ще вкара? Трябва да бъдат направени промени".







БАБХ: Иззети са 3500 дози недекларирани ваксини за животни на ГКПП "Лесово"
Обедна емисия
Димитър Николов отсече: Няма да се кандидатирам за президент
35 случая на западнонилска треска в РСМ, шестима са в тежко състояние
Ексцентрици посегнаха на Chiron и Mistral и взривиха представите за лукс
Porsche пусна брутален GT2 RS в чест на култовия Моби Дик
Ford показа най-екстремния открит Mustang в историята
Отбор от MotoGP си търси нов пилот с... обява
На този ден: Макгрегър побеждава Холоуей – началото на история, продължила 13 години
Дейна Уайт: Ислам Махачев може да постави рекорд, който никога няма да бъде подобрен
Жулиен Риков преди SENSHI 33: Искам да бъда активен шампион и да имам колкото може повече срещи! (ВИДЕО)
Панагюрище става арена на зрелищно таекуондо шоу на 21 август
Jideytro (зидезамтиниб) на GSK получи одобрение от FDA за ROS1-позитивен рак на белия дроб
Нов учебник на ВМА съчетава военната и цивилната травма-хирургия
7 проверки на колата, преди да тръгнеш към морето
Детска книга събира средства за лечението на хора с кисти на Тарлов
Коментари
Напиши коментар20:52 | 5 фев 2025 г.
19:34 | 5 фев 2025 г.
19:30 | 5 фев 2025 г.
19:18 | 5 фев 2025 г.
19:18 | 5 фев 2025 г.
18:01 | 5 фев 2025 г.
Напиши коментар