Хиляди привърженици на Манчестър Юнайтед се събраха на стадион "Олд Трафорд", за да отдадат почит на Денис Лоу преди погребението на легендарния бивш играч на клуба.
Лоу единственият шотландски футболист, печелил "Златната топка", почина миналия месец на 84-годишна възраст. Сър Алекс Фъргюсън и настоящият мениджър на тима Рубен Аморим са сред хората, които се очаква да присъстват на погребението в катедралата на Манчестър.
Преди това кортеж тръгна от "Олд Трафорд", а феновете се редиха в зала на стадиона, за да отдадат почит към Лоу, който изигра 404 мача за Юнайтед и реализира 237 гола - постижение, надминато само от Боби Чарлтън и Уейн Рууни.
На фона на аплодисменти, процесията обиколи стадиона и спря за кратко пред статуята, изобразяваща Лоу, Чарлтън и Джордж Бест, извели Манчестър Юнайтед до титлата на Англия през 1965-а и 1967 година, както и до Европейската купа през 1968-а - първа за клуба.
На задното стъкло на първата гола от кортежа бе поставен шотландски флаг. Знамената на стадион "Олд Трафорд" пък бяха свалени наполовина.
Снимка: БГНЕС








Манифестиране преди сън: Популярният онлайн метод да сбъднем мечтите си
Shadow AI: Технологичната заплаха, която тихомълком превзема бизнеса
Рецепта за картофена салата с песто и авокадо
3 вредни детски навика и последиците за денталното здраве
От екранна химия до истинско семейство: Историята на Мила Кунис и Аштън Къчър
Кортни Кокс се раздели с дългогодишния си приятел
Лято 2026: Сандалите с дебела подметка се завръщат
25 надуваеми лодки задържаха митничарите на „Лесово“
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
БФ Борба нареди да бъде извършена проверка относно загиналата състезателка от националния отбор Жанет Немет
Али Юзеир в опасна битка с ирландец по пътя към SENSHI Grand Prix титлата
Фабиан Лорито: Влизам в SENSHI Grand Prix за титлата!
Напрежение в „Александровска“ заради гладната стачка на проф. Милена Шиварова, Здравното министерство разпореди проверка
ББА: Бюджетът на НЗОК трябва да гарантира устойчивост на болничната помощ
Пирогов извърши първата у нас операция на „пеперудено дете“
Внимавайте с котките и недосготвеното месо заради токсоплазмоза
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар