Манчестър Юнайтед и Арсенал продължават да проявяват интерес към нападателя на Астън Вила Оли Уоткинс, след като бирмингамци отхвърлиха първоначален опит на Фенербахче да привлече английския национал.

Според информации турският гранд е подготвял оферта на стойност 35 милиона паунда за 30-годишния нападател, но от Вила ясно са дали да се разбере, че не възнамеряват да се разделят с него срещу подобна сума.

Интерес към Уоткинс има и от други клубове в Англия и Европа. Фенербахче е бил готов да предложи на футболиста тригодишен договор със заплата между 7,5 и 8,5 милиона паунда на сезон.

Въпреки твърдата позиция на Астън Вила, Арсенал и Манчестър Юнайтед продължават да следят развитието на ситуацията. Според публикациите оферта от около 40 милиона паунда може да накара клуба да седне на масата за преговори.

На „Олд Трафорд“ евентуалното привличане на Уоткинс може да зависи и от бъдещето на Джошуа Зиркзее. Нападателят е свързван със завръщане в Серия А, като Ювентус проявява сериозен интерес към него след успешния му период в Болоня. Появиха се информации, че нидерландецът вече е дал принципното си съгласие за трансфер в Торино, но засега официални преговори между двата клуба не са започнали.

Кандидат за подписа на Зиркзее е и Рома. Ако Юнайтед се раздели с 25-годишния нападател, клубът вероятно ще отправи официална оферта за Оли Уоткинс.

Междувременно Астън Вила е принуден да балансира финансите си, за да изпълни изискванията на УЕФА. Бирмингамци вече продадоха Юри Тилеманс на Манчестър Юнайтед, който активира освобождаващата му клауза от 35 милиона паунда, а Пари Сен Жермен води преговори за привличането на левия бек Люка Дин.

Очаква се двата трансфера да донесат около 45 милиона паунда в касата на Вила, но клубът вече инвестира сериозна сума за швейцарския талант Йохан Манзамби. Освен това ръководството осъществи рекордна изходяща сделка, след като Морган Роджърс беше продаден на Челси за 117 милиона паунда, въпреки интереса и от страна на Арсенал.