Живата легенда на Манчестър Юнайтед Райън Гигс удължи своя договор с клуба за още един сезон. Новината бе съобщена на официалния сайт на 19-кратния първенец на Англия.

По този начин уелският бързак ще запише своя 22-ри сезон в клуба. 38-годишният полузащитник направи своя дебют за тима през март 1991 година и в Юнайтед той спечели всяка възможна купа, включително 12 титли във Висшата лига и Шампионската лига, на два пъти.

През този сезон "Гигси" записа 22 мача и до този момент има умопомрачителните 898 двубоя за "червените дяволи".

"Райън е разкошен футболист. Той олицетворява всички мои формации тук, в Манчестър Юнайтед. Той показа много голямо постоянство, адаптира се към променящия се футбол и не загуби глада и желанието за победи и успехи", каза гордият сър Алекс Фъргюсън в официалния сайт на тима.

"Във всяка една тренировка, във всеки един мач, той е пример за останалите футболисти. Младите играчи в нашия отбор имат уникалната възможност да се учат от него, от един футболист, който продължава да чупи рекорди, които ще бъдат много висока летва за в бъдеще", завърши Фърги.

Крилото също не скри радостта си, че официално остава поне за още една година в клуба на сърцето си.

"Когато подписах своя първи договор, не съм и предполагал, че ще играя цели 22 години за Манчестър Юнайтед, но сега се чувствам добре и зная, че мога да дам своя принос за отбора", заяви Гигс.

"Да спечелим 19-тата титла за Юнайтед беше страхотно чувство. Но в този клуб се гледа само напред и аз съм много доволен, че ще бъда част от бъдещето му", завърши уелсецът.