Новите попълнения на Ливърпул Джеймс Милнър и Дани Ингс се разписаха при победата с 2:0 над Аделаида Юнайтед в контрола, играна на австралийска земя.

Това е трета поредна победа на петкратния европейски шампион на турнето в Азия, като те победиха преди това сборен отбор от тайландски звезди и Бризбън Роър.

Мениджърът Брендън Роджърс пусна на терена Деян Ловрен, Джо Алън и Джордън Айб, докато Мамаду Сако, Лукас Лейва и Дани Ингс седнаха на пейката.

На два пъти на добра позиция се озова Дивок Ориги, но нападателят пропусна нда открие резултата през първото полувреме. На почивката Алберто Морено замени Джо Гомес и "мърсисайдци" станаха по-опасни.

Айб пробва силен удар, минал покрай гредата, а след това Адам Лалана загря ръкавиците на вратаря Галекович с мощен снаряд.В 67-та минута Джеймс Милнър откри резултата след центриране на Айб отдясно, но при попадението останаха съмнения за засада.

Роджърс направи още промени към края на двубоя и резервата Ингс реализира първото си попадение с фланелката на Ливърпул, материализирайки паса на Клайн.