Ливърпул постигна победа с 2:0 над Уигън насред ''DW Стейдиъм'' в контролна среща, която е част от подготовката на двата тима за новия сезон.

Мениджърът на ''мърсисайдци'' Юрген Клоп пусна сред титулярите новите попълнения Лорис Кариус, Садио Мане и Жоел Матип, а Фелипе Коутиньо също започна в стартовия състав. Това бе негово първо включване в състава на тима, след като той игра за Бразилия в турнира Копа Америка. Кариоката се отчете с добри изяви и две греди.

В крайна сметка обаче други играчи блеснаха в тази среща. Това бяха 16-годишният Бен Уудбърн и Дани Ингс, който страдаше дълго време от контузия.

Именно те вкраха головете за успеха на своя тим.

Първото попадение падна в 71-ата минута, след като Ингс бе намерен от Маркович пред малкото наказателно поле и с прецизен удар от близка дистанция успя да реализира. Това бе второ попадение за Ингс в предсезонните контроли.

Три минути след тов Уудбърн бе изведен сам срещу вратаря и оформи крайния резултат. Талантът впечатли за пореден път, след като се разписа и срещу Флитууд.

Стартов състав на Ливърпул: Кариус, Рандал, Матип, Ловрен, Фланагън, Ежариа, Стюърт, Бранагън, Мане, Коутиньо, Фирмино (Резерви: Уиздъм, Ингс, Уудбърн, Маркович, Лукас Лейва, Кент, Илори, Арнолд)