Ливърпул победи Арсенал с 4:3 при гостуването си на "Емиратс" и започна с победа сезона във Висшата лига.

Двата тима направиха страхотно шоу, като в края радостта бе за Червените, които направиха обрат от 0:1 до 4:1, но след това трябваше да треперят.

Филипе Коутиньо вкара два гола за Мърсисайдци, Садио Манео се разписа в дебюта си, а и Адам Лалана отбеляза за едва втория успех на Ливърпул в Северен Лондон в последните 21 мача там.

Двубоят предложи страхотни емоции, като феновете на гостите в крайна сметка бяха доволни, докато тези на домакините със сигурност отново ще обвинят Арсен Венгер и неговата политика за случилото се.

За Ливърпул се появиха новопривлечените Джорджинио Вайналдум и Садио Мане, като отново Роберто Фирмино бе поставен на върха на нападението. Рагнар Клаван зае място в центъра на отбраната.

Домакините започнаха по-активно, но и Ливърпул стоеше добре. Алексис Санчес получи топка от Рамзи, но стреля право в тялото на Симон Миньоле. Като цяло обаче битката бе повече между двете наказателни полета и добрите ситуации липсваха.

Гостите не успяваха да използват промените в центъра на защитата на Арсенал и Холдинг и Чеймбърс не бяха поставени под кой знае какъв натиск. В 19-ата минута гостите поискаха дузпа, но ръката на Бейерин бе прибрана до тялото.

Последва опит за прехвърляне отдалеч на Миньоле, но Рамзи не бе точен. Така се стигна до 28-ата минута, когато домакините получиха дузпа. Алберто Морено направи безумно влизане в ъгъла на наказателното поле срещу Уолкот, като не игра с топката, а посече съперника си.

Наказателният удар бе категоричен, но изпълнението на Уолкот не. Той стреля сравнително близо до вратаря и на средна височина, което помогна на белгиеца да отрази.

Само 68 секунди по-късно обаче, Уолкот се реваншира. Коклен отне в центъра, след това Айоби намери свободния си съотборник отдясно и той с диагонален шут направи безпомощен Миньоле.

Ливърпул опита да отговори и при една ситуация Вайналдум върна към границата на наказателното поле, където Фирмино стреля, но Петр Чех направи комфортно спасяване. В добавеното време на първата част обаче, радостта все пак бе за Червените.

Роб Холдинг сякаш ненужно притисна Филипе Коутиньо и реферът отсъди нарушение. Бразилецът се нагърби с отговорността и изпълни свободния удар по великолепен начин, не оставяйки шансове на Чех и пращайки топката в горния десен ъгъл  на вратата.

Шоуто се разрази след паузата. В 49-ата минута Коутиньо подаде към Вайналдум, който пък намери Адам Лалана, който овладя на гърди и реализира с прецизен изстрел.

Попадението шокира домакините и в 56-ата минута Коутиньо направи след невероятна атака, при която гостите размениха над 30 паса, преди бразилецът да реализира след подаване от Натаниъл Клайн.

Феновете на Артилеристите пък насочиха гнева си отново към Арсен Венгер, чийто тим скоро вече губеше с 1:4. Садио Мане показа скоростта си, като проби между Монреал и Чеймбърс отдясно, смени посоката и с левия крак стреля феноменално към далечния ъгъл.

Но това не бе всичко, защото Арсенал не се отказа. Окслейд-Чембърлейн върна интригата само 2 минути след гола на Мане, отново след индивидуална акция, а в 75-ата минута Калъм Чеймбърс реализира с глава за 3:4.

В оставащото време домакините потърсиха изравняването, а гостите трябваше да треперят. В добавените минути Уолкот не успя да използва една добра ситуация и в крайна сметка Ливърпул запази аванса си и стигна до ценния успех.

Арсенал – Ливърпул    3:4

1:0    Уолкот 31
1:1    Коутиньо 45+1
1:2    Лалана 46
1:3    Коутиньо 56
1:4    Мане 63
2:4    Окслейд-Чембърлейн 65
3:4    Чеймбърс 75

Арсенал: Чех, Бейерин, Холдинг, Чеймбърс, Монреал, Елнени (67 Джака), Коклен, Рамзи (61 Касорла), Уолкот, Айоби (59 Окслейд-Чембърлейн), Санчес
Ливърпул: Миньоле, Клайн, Ловрен, Клаван, Морено, Лалана (76 Ориги), Хендерсън, Вайналдум (88 Стюърт), Мане, Коутиньо (70 Джан), Фирмино