Ливърпул постигна успех с 5:1 над Хъл Сити в среща от 6-ия кръг на Висшата лига, която се игра на 'Анфийлд'.
Мениджърът на домакините Юрген Клоп реши да не пести силите на силните си играчи и пусна едни от най-добрите си футболисти на терена.
Изненада бе оставането на Миньоле на пейката за сметка на Кариус.
Освен това на пейката бяха оставени Стъридж и Ориги, а като централен нападател действаше Фирмино.
Лалана откри резултата в 17-ата минута, а Милнър удвои от дузпа в 30-ата.
В ситуацията при дузпата Елмохамади от гостите получи червен картон, при това директен, заради това, че спря с ръка влизаща във вратата топка пред голлинията.
В 36-ата и Мане се разписа, за да направи резултата класически.
Мейлър намали в 51-ата минута, но домакините вкараха още два гола - чрез Коутиньо в 52-ата минута и Милнър в 71-ата минута от втора дузпа.
Срещата започна с много важна проява на Милнър, който попречи на противников футболист да отправи точен удар от много добра позиция в 3-ата минута.
Няколко минути след това удар с глава на Матип от отлична позиция премина над вратата, а това бе и първото по-сериозно положение пред домакините.
В 10-ата минута Коутиньо пропиля първия най-добър шанс за Ливърпул. Той бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата, но не успя да се справи с Елмохамади, който бе на голлинията и спаси отбора си от чист гол.
Все пак в 17-ата минута Ливърпул откри резултата чрез Лалана. Toй бе намерен от Коутиньо на точката на дузпата, а след това по доста странен начин той се завъртя и с лек удар насочи топката в далечния ъгъл и така залъга противниковия страж.
Последваха много силни минути за домакините и в 29-ата минута реферът отсъди дузпа в тяхна полза. Елмохамади спря топката с ръка пред вратарското поле след удар на Коутиньо и съдията му показа директен червен картон, а зад топката застана Милнър, който удвои аванса на своя тим в резултата.
Две минути след попадението Мане нацели напречната греда, но в 36-ата минута и той успя да се разпише. Лалана го намери на границата на наказателното поле и след това сенегалецът с прекрасен нисък удар матира противниковия страж и прати топката в долния ляв ъгъл.
До почивката нямаше повече голове, макар че Ливърпул изпусна още няколко добри шанса.
След подновяването на играта Мейлър вкара почетен гол за тима си в 51-ата минута. След едно центриране от корнер в наказателното поле последва разбркване и топката дойде на волето на играча, на Хъл, и той с удар около точката на дузпата успя да намали.
Точно минута след това обаче Коутиньо реализира за домакините след феноменален удар от 30 метра.
Последваха няколко минути спад в играта, което бе логично с оглед на добрия аванс на Ливърпул. В 70-ата минута обаче домакините получиха правото да изпълнят дузпа и тя бе реализирана от Милнър, като това бе негово второ попадение от наказателен удар в мача.
Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Хендерсън срещу Стъридж, а до края на срещата мачът просто се доиграваше и резултатът се запази.
ЛИВЪРПУЛ - ХЪЛ 5:1
1:0 Лалана 17
2:0 Милнър 30 дузпа
3:0 Мане 36
3:1 Мейлър 51
4:1 Коутиньо 52
5:1 Милнър 71
ЛИВЪРПУЛ: Кариус, Клаван, Клайн, Матип, Милнър, Вайналдум, Лалана (69 - Стъридж), Хендерсън (74 - Джан), Коутиньо (74 - Груич), Фирмино, Мане
ХЪЛ: Маршал, Дейвис, Робъртсън, Хъдълстоун (46 - Магуайър), Елмохамади, Снодграс, Ливърмор, Мейсън (73 - Хенриксен), Клъкс, Ернандес, Диоманде (33 - Мейлър)
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ixWZSfAkCSQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/P-vkSSbIGws" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/AQuMey53PNE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/EoKvJhZuvJg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>







Автобусният бранш е в беда: Липса на кадри, остарял автопарк и скъпи застраховки
Кенгуру-грижата е незаменима за недоносените бебета и родителите им
Радев назначи шестима нови заместник-министри
Сив сектор и черни каси - земеделските производители настояват за спешни мерки
Десето заседание по делото за смъртта на Сияна: Искат нови доказателства по експертизата
БСП ще брани от забрава Паметника на Съветската армия
4.7 по Рихтер удари Централен Иран
Колко струва охраната на високопоставени лица
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Рикардо „Франжиня“ Милер: „Бразилското Жиу Жицу няма шанс да влезе в Олимпиадата"
Джарон Енис се отказва от временната титла на WBA за шанс срещу Заяс
Стивън Джерард тренира с легендата Буакау в Тайланд (ВИДЕО)
Хирокацу Мияги: „Идвам в SENSHI Grand Prix, за да покажа бойния дух на Окинава“
Опасен ли е сексът през първото тримесечие на бременността?
Какво представлява прогестероновата резистентност?
„Отмъстителното“ стоене до късно
Защо някои лекарства губят ефект след време – толеранс, тахифилаксия и адаптация на рецепторите
Коментари
Напиши коментар18:14 | 25 сеп 2016 г.
18:13 | 25 сеп 2016 г.
17:58 | 25 сеп 2016 г.
17:45 | 25 сеп 2016 г.
15:45 | 25 сеп 2016 г.
14:34 | 25 сеп 2016 г.
13:09 | 25 сеп 2016 г.
13:07 | 25 сеп 2016 г.
13:06 | 25 сеп 2016 г.
12:54 | 25 сеп 2016 г.
Напиши коментар