Ливърпул удари градския си съперник Евертън с 3:1 в среща от 30-ия кръг на Висшата лига, играна на стадион "Анфийлд".

Срещата започна по чудесен начин за момчетата на Юрген Клоп, които откриха резултата чрез Садио Мане. Матю Пенингтън изравни за Евертън при изпълнение на корнер, но две минути след това Роберто Фирмино върна аванса на своите.

Близо час след началния съдийски сигнал влезлият като резерва Дивок Ориги вкара трети гол за "червените", които събраха 59 точки и се изкачиха до трето място в таблицата. Евертън е седми с 50 пункта на сметката си.

Юрген Клоп пък стана първият мениджър в историята, който печели първите си три мърсисайдски дербита.

Домакините откриха резултата още в осмата минута при първата си добра атака. Садио Мане беше намерен от Роберто Фирмино, премина покрай Дейвис и с прецизен удар в долния десен ъгъл не остави шансове на вратаря.

Малко след това Филипе Коутиньо беше много близо до удвояване на аванса на своите, които отново матираха отбраната на противника си. Бразилецът навлезе в наказателното поле и се готвеше за поразяване на целта, когато Уилямс се намеси в последния момент.

Четвърт час след началото на срещата се стигна до напрежение и в наказателното поле на "червените", но Ромелу Лукаку остана под топката при центрирането към него отдясно.

В 19-ата минута Коутиньо се справи доста по-добре, когато отправи плътен фалцов удар и накара Роблес да спасява с една ръка. Джагиелка пък беше заел правилното място и изби с глава пред голлинията.

Преди да изтече половин час игра "карамелите" изравниха при изпълнение на корнер. Младият защитник на гостите Матю Пенингтън се оказа на правилното място и успя да се възползва от грешката на Ловрен.

Радостта на Евертън обаче беше твърде кратка, защото Филипе Коутиньо върна преднината на петкратния европейски шампион след солова акция. Той слаломира между двама съперници и нанесе много хубав фалцов удар в десния ъгъл. Малко след това Фирмино остана под топката при центриране към него в пеналта.

Ливърпул започна малко по-лежерно след почивката и дори прие играта в своята половина на моменти, но нанесе трети удар малко преди изтичането на един час игра. Джеймс Милнър подаде за Филипе Коутиньо, който пусна за Дивок Ориги и влезлият малко преди това като смяна белгиец разстреля Робълс с плътен удар в долния ляв ъгъл.

Двайсетина минути преди края на редовното време пред гостите се откриха две чудесни възможности. Първо Миньоле спаси с една ръка снаряда на Холгейт, а след това футболистът на Евертън стреля високо с глава.

Влезлият като резерва Арнолд шутира от движение в наказателното поле, но Роблес изби с една ръка. Пет минути преди края на редовното време младокът би силно, но право в тялото на вратаря.

В 88-ата минута влезлият като смяна за гостите Кевин Миралас осъществи много хубав пробив, но завършващият му удар беше под всякаква критика.

Ливърпул - Евертън 3:1

1:0 Садио Мане - 8'
1:1 Матю Пенингтън - 28'
2:1 Филипе Коутиньо - 31'
3:1 Дивок Ориги - 60'

Ливърпул: Миньоле, Матип, Ловрен, Клайн, Милнър, Лукас, Джан, Вайналдум, Фирмино (Клаван - 91'), Коутиньо (Арнолд - 74'), Мане (Ориги - 57')

Евертън: Роблес, Джагиелка, Уилямс, Холгейт, Пенингтън (Бари - 67'), Дейвис (Валенсия - 66'), Гайе, Бейнс, Баркли, Калвърт-Левин (Миралас - 82'), Лукаку