Ливърпул започна с разгромна победа предсезонната си подготовка. “Червените” надиграха с 4:0 като гост Транмиър Роувърс, въпреки че бяха без голямата си звезда Филипе Коутиньо, Адам Лалана, Садио Мане и новото попълнение Мохамед Салах.

В тяхно отсъствие тимът на Юрген Клоп имаше пълно превъзходство, като реши мача още през първото полувреме. Джеймс Милнър бе дал аванс на “червените” с гол от дузпа в 34-та минута, отсъдена за нарушение срещу Шей Оджо. Марко Груич удвои с хубав фалцов удар от повече от 25 метра.

След почивката Клоп направи много промени, но въпреки това Ливърпул имаше още доста положения. Все пак с нови два гола, дело на Педро Чиривея в 50-та минута и Бен Уудбърн от дузпа в 79-та минута стигнаха до категоричния успех.

В петък “червените” ще изиграят втората си контрола - срещу Уигън, след което заминават на азиатско турне, където ще играе контроли с Уест Бромич, Лестър и Кристъл Палас.

Транмиър Роувърс - Ливърпул 0:4

0:1 Джеймс Милнър 34-д’

0:2 Марко Груич 42’

0:3 Педро Чиривея 50’

0:4 Бенджамин Уудбърн 79’

Ливърпул: Лорис Кариус (67 - Грабара), Александър-Арнолд (46 - Соланке), Жоел Матип (46 - Клайн), Лукас Лейва (46 - Джо Гомес), Джеймс Милнър (46 - Рагнар Клаван), Джордан Хендерсън (46 - Джон Фланаган), Марко Груич (46 - Кевин Стюърт), Джорджиньо Вайналдум (46 - Педро Чиривея), Шей Оджо (46 - Бенджамин Уудбърн), Роберто Фирмино (46 - Лазар Маркович), Даниел Стъридж (46 - Райън Кент)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/f-szS3FVGME" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>