Садио Мане се завърна изненадващо в игра и вдъхнови Ливърпул с 2 асистенции за победата над Уест Хам с 4:1 в столицата. Мохамед Салах вкара два два пъти, а Окслейд-Чембърлейн откри сметката си за победителите.

Червените можеха да спечелят и по-убедително, тъй като играха добре и понамалиха напрежението върху Юрген Клоп, като вече имат 19 точки.

Славен Билич обаче остава сериозно застрашен да загуби позицията си, след като Чуковете са едва 17-и със само 9 точки в актива си.

Изненадващо за гостите Садио Мане бе сред титулярите, въпреки че поднови тренировки едва в четвъртък. За последно сенегалецът игра на 1 октомври. За първи път обаче стартира Окслейд-Чембърлейн на мястото на Хендерсън, а Ловрен бе на пейката. За домакините Рийд и Обианг замениха Сабалета и Фонте.

Първото положение дойде още във 2-ата минута, когато Фирмино получи една топка на далечната греда и стреля, но все пак бе притиснат и Харт спаси. Мърсисайдци владееха повече топката, но в 9-ата минута Аю можеше да ги изненада, само че ударът му срещна външната страна на гредата.

Последваха минути без да е случва нещо сериозно преди гостите да нанесат бърз удар. В 21-ата минута след корнер за Чуковете, топката бе избита, Мане напредна, след което подаде встрани на Мохамед Салах и той спокойно преодоля Харт.

Само 3 минути по-късно нещата за Ливърпул  станаха още по-добри. След корнер на Мане топката се отби в Нобъл и се насочи към вратата. Харт изби, но Жоел Матип се оказа на точното място, за да удвои преднината на гостите.

Този развой на събитията определено успокои хората на Юрген Клоп, които продължиха да контролират двубоя, макар и без да създават други опасности. Лондончани пък изпитваха сериозни трудности в опит да притеснят Симон Миньоле и логично паузата дойде при аванс за мърсисайдци.

След паузата стана интересно. В 56-ата минута Уест Хям върна интригата, когато Лансини овладя отлично едно подаване и макар и да бе притиснат от Джо Гомес, реализира с удар по диагонала.

Още в ответната атака обаче, Ливърпул си върна аванса. 57 секунди след попадението на лондончани Фирмино проби и намери Окслейд-Чембърлейн. Неговият първи удар бе спасен от Харт, но при добавката англичанинът не сбърка.

Последва пропуск на Лансини от наказателното поле, но и Фирмино пропусна останал сам срещу вратаря. Ернандес стреля над вратата при една ситуация, като претендираше, че е бил избутан, но реферът не се впечатли.

Така обаче се стигна до 76-ата минута, когато всичко свърши. Мане получи време и пространство да напредне и да намери Салах, който с втория си гол в двубоя гарантира убедителния триумф на мърсисайдци, които имаха и още положения до края, но ги пропуснаха.

Уест Хям – Ливърпул 1:4