Ливърпул врътна реми 1:1 срещу Челси в дербито от 13-ия кръг на Висшата лига, което се игра на "Анфийлд".
Първото попадение бе за "червените", след като Салах бе точен в 65-ата минута и наказа своя бивш отбор. За съжаление обаче отборът домакин се пропука и допусна изравнителен гол в 85-ата минута, който бе вкаран от Вилян.
След този мач "сините" са трети с актив от 26 точки, а техният противник е на петото място с 23 пункта.
Това можеше да бъде четвърта поредна победа за Ливърпул в шампионат, но пък все пак е шести пореден мач от Висшата лига в който отборът няма загуба от лондончани.
Срещата започна с високо темпо и през първите минути двата тима направиха доста интересни атаки, но головите положения в началото липсваха.
Все пак обаче в 21-ата минута Азар отправи много коварен удар, който Миньоле спаси, а само две минути след това и Дзапакоста стреля. Той опита да намери близката греда, но отново белгиецът бе на мястото си.
Последва корнер след който се създаде напрежение в наказателното поле на домакините, но в крайна сметка не последва гол.
Все пак и домакините отговориха с много добра ситуация пред Салах, който стреля доста добре, но Кристенсен успя да избие топката при удара му.
През следващите минути битката се водеше предимно в средата на терена.
Салах обаче отново бе в светлините на прожекторите и в 41-ата минута, когато негов удар извън наказателното поле премина на сантиметри от вратата.
Пет минути след почивката Ливърпул бе близо до откриване на резултата след фрапантна грешка на Куртоа.
Той изпусна една топка след удар на Стъридж и тя мина зад гърба му, но за негово щастие не влезе във вратата му и излезе в корнер.
В 60-ата минута Мората имаше доста добър шанс да даде аванс на гостите, след като Дзапакоста го потърси с хубаво центриране на далечната греда. Испанецът обаче така и не успя да реализира от близка дистанция.
Минути след това Аспиликуета блокира една опасна топка, която бе отправена от Стъридж към вратата на гостите и спаси тима си от попадение.
Все пак Ливърпул стигна до попадение в 65-ата минута, което бе дело на Салах.
Окслейд-Чембърлейн изведе египтянина добре по земя в наказателното поле и той с плътен удар от няколко метра реализира.
Домакините обаче се пропукаха и в 85-ата минута Вилян изравни след прехвърлящ удар от наказателното поле, като се възползва от нескопосано излизане на Миньоле. До края нямаше повече голове.
ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 1:1
1:0 Салах 65
1:1 Вилян 85
Ливърпул: Миньоле, Морено, Клаван, Матип, Гомес, Милнър, Хендерсън, Окслейд-Чембърлейн (89 - Мане), Салах, Коутиньо (89 - Лалана), Стъридж (66 - Вайналдум)
Челси: Куртоа, Аспиликуета, Кристенсен, Кейхил, Дзапакоста (83 - Вилян), Дринкуотър (74 - Сеск), Канте, Бакайоко (77 - Педро), Алонсо, Азар, Мората







Късмет и любов за три китайски зодии от 10 до 16 ноември
"Блуждаеща планета" поглъща околната материя рекордно бързо
80-годишната Присила Пресли е зашеметяваща в нова сесия с внучките
Бижутата, които завладяха есента
Шер не се притеснява от това, че гаджето ѝ е 40 години по-младо
Меган Маркъл се чувства супер, снимайки новия си филм
Новото BMW i4 M60 е с половин секунда по-бързо от M3
Toyota не смогва с търсенето на хибридни автомобили
Седем нови коли, чиято качество спадна сериозно
Предниците на новите модели на Honda ще се огъват
Анна-Мария Манушева донесе първи медал за България от Световното първенство по самбо
Мохамед Мокаев – Ще спечеля титлата в BRAVE CF, и ще докажа, че UFC не трябваше да ме освобождава
Дейна Уайт: реванш между Том Аспинал и Сирил Ган ще се състои – сериозно увреждане на окото няма
Айсам Чадид преди SENSHI 29: „Да вярваш в себе си и да се биеш с голямо сърце – това е пътят на шампиона“
Епидемия от самота и отсъствие на принадлежност мъчи съвременния човек
Приемът на мелатонин се свърза с повишен риск от сърдечна недостатъчност
Доц. д-р Красимира Христова с международно признание на световния форум по хипертония в Китай
Мобилни екипи на Националния център за психосоматика осигуряват психологична грижа за пациенти с тежки заболявания в София
Коментари
Напиши коментар14:05 | 27 ное 2017 г.
19:12 | 26 ное 2017 г.
15:10 | 26 ное 2017 г.
13:14 | 26 ное 2017 г.
12:22 | 26 ное 2017 г.
11:53 | 26 ное 2017 г.
11:11 | 26 ное 2017 г.
10:53 | 26 ное 2017 г.
00:58 | 26 ное 2017 г.
23:56 | 25 ное 2017 г.
Напиши коментар