Мохамед Салах донесе пълен обрат на Ливърпул за победата с 2:1 над Лестър Сити. “Лисиците” изненадващо поведоха с ранен гол на Джейми Варди още в 3-та минута, но Салах направи дубъл през второто полувреме (52, 76) за ценните три точки. Така Ливърпул запази 4-та си позиция в класирането и вече има актив от 41 точки. Докато Лестър е 8-ми с 27.

От трибуните гледаше рекордната покупка Върджил Ван Дайк, който видя ужасяваща грешка в защитата на “червените” още в началото на срещата. Матип сгреши при изнасянето на топката, тя стигна до Рияд Марез, който пък намери на добра позиция Джейми Варди. Английският национал нямаше как да сгреши и направи 1:0.

Ливърпул натисна мощно и веднага след това Мохамед Салах направи страхотен пропуск сам срещу Каспер Шмайхел. До края на полувремето Роберто Фирмино и отново Салах не успяха да отбележат от добри позиции, а гол на Садио Мане бе отменен заради засада.

Тимът на Юрген Клоп вдигна много оборотите в началото на второто полувреме и в 52-та минута стигнаха до равенството. Милнър намери с пета Салах в наказателното поле, египтянинът навърза трима защитници на “лисиците” и с хубав удар между краката на Шмайхел направи 1:1.

Последваха нови пропуски на “червените” и поредният отменен гол на Садио Мане заради засада, за да дойде 76-та минута. Отново Салах вкара на Шмайхел и се реваншира за пропуските си през първото полувреме по най-добрия начин.

Ливърпул - Лестър 2:1

1:0 Джейми Варди 3’

1:1 Мохамед Салах 52’

2:1 Мохамед Салах 76’

Ливърпул: Кариус, Гомес, Матип, Ловрен, Робъртсън, Милнър, Джан, Коутиньо (89 - Клаван), Салах (73 - Вайналдум), Мане (72 - Окслейд-Чембърлейн), Фирмино

Лестър: Шмайхел, Амарти, Морган, Магуайър, Фукс, Грей, Ндиди, Ибора, Олбрайтън (83 - Джеймс), Марез (73 - Оказаки), Варди (74 - Слимани)