Най-скъпата покупка в историята на Ливърпул Върджил ван Дайк не скри вълнението си, след като снощи се превърна в герой за новия си отбор при своя дебют на стадион „Анфийлд”.

Най-скъпият бранител в историята на футбола заби победното попадение за тима си за успеха с 2:1 над Евертън в 84-ата минута и мнозина направиха аналогия с 84-те милиона евро, платени за него.

"Господи, каква вечер само! Да играеш за Ливърпул на „Анфийлд” е сбъдната мечта за всеки футболист. А да отбележиш попадение... това е още по-върховно”, отсече холандецът след фантастичния си дебют.

С победата Ливърпул се класира за четвъртия кръг на турнира за ФА Къп, като това беше рекорден 16-и пореден мач без загуба срещу вечния враг във всички турнири.