Ливърпул постигна много важна победа с 2:0 над Нюкасъл в мач от 29-ия кръг на Висшата лига.

Попаденията за "червените" бяха дело на Салах в 40-ата минута и на Мане в 55-ата.

След този мач "мърсисайдци" са втори в класирането с актив от 60 точки.

Срещата между двата тима се игра на "Анфийлд" пред близо 55 хиляди души.

Домакините пък показаха цялостно добра игра и постигнаха четвърта поредна победа във всички турнири.

Срещата не започна за Ливърпул по обичайно активния начин в началните минути и като цяло първите минути на срещата не бяха особено динамични.

Головите положения в крайна сметка липсваха, но все пак Ловрен бе близо до това да даде аванс на тима си.

Той отправи два удара с глава в 27-ата минута след центриране от корнер, но от тях не последва нищо интересно и опасно.

Като цяло през първото полувреме имаше доста брак в действията на домакините и в играта им се забелязваше голямо неспокойствие.

Все пак обаче те стигнаха първи до попадение, след като Салах се разписа в 40-ата минута.

Окслейд-Чембърлейн напредна добра и намери египтянина отдясно, а той успя да вкара от няколко метра.

Това бе и негов 24-и гол за първенството и по този начин се изравни с голмайстора на Тотнъм Хари Кейн.

В самия край на полувремето Кариус спаси по страхотен начин удар на Диаме и попречи на гостите да изравнят.

Второто полувреме започна с добро темпо и само десет минути след подновяването на играта Мане успя да удвои аванса на "мърсисайдци".

Фирмино успя да намери сенегалеца на добра позиция и той заби топката във вратата на Дубравка.

През следващите минути пред двете врати нямаше интересни положения и темпото драстично поспадна с оглед на комфортния аванс на домакините.

В 78-ата минута Хейдън можеше да се разпише и да намали за гостите, но ударът му бе неточен, а до края на мача така и не паднаха повече попадения.

Домакините имаха претенции за дузпа, след като Салах падна в наказателното поле в 93-ата минута, но такава така и не бе свирена.

ЛИВЪРПУЛ - НЮКАСЪЛ 2:0
1:0 - Салах (40)
2:0 - Мане (55)

ЛИВЪРПУЛ: Кариус, Робъртсън, Ван Дайк, Ловрен, Александър-Арнолд, Джан, Хендерсън, Окслейд-Чембърлейн (79 - Mилнър), Мане (74 - Мане), Фирмино (88 - Матип), Салах

НЮКАСЪЛ: Дубравка, Дъмет, Лежюн, Ласелс, Йедлин, Кенеди, Диаме, Мърфи, Мерино (73 - Хейдън), Атсу, Гейл (66 - Хоселу)