Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо не скри щастието си след победата над Ливърпул с 2:1 в дербито от 30-ия кръг на английската Висша лига..

“Може да разделим мача на две части - първото полувреме беше за Юнайтед, второто за Ливърпул, но според мен нашето полувреме беше с голове и опасности. През втората част Ливърпул контролираше топката, но ние контролирахме мача. През цялото време имахме контрол и мисля, че заслужихме победата.

Срещу Ливърпул, ако играеш слабо, когато владееш топката, може да имаш проблеми. Нямахме намерение да сме толкова дефанзивни след почивката. Това не беше намерението ни за второто полувреме, не мога да кажа, че това беше планът ни.

Ливърпул ни притисна в дефанзивна ситуация, но ние запазихме самообладание. Не си спомням опасни ситуации пред вратата ни. Ако някой мисли, че не заслужаваме победата, не ме интересува. Малко съм изморен, имаме мач във вторник. Не ме вълнува какво говорят хората. Момчетата са щастливи, аз съм щастлив," каза Моуриньо.