Ливърпул продължава да държи под напрежение лидера във Висшата лига Манчестър Сити след измъчен успех с 3:1 като гост на Бърнли. Домакините изненадващо поведоха в резултата след гол на Джак Корк в 54-та минута, но тимът на Юрген Клоп направи пълен обрат след попадения на Джеймс Милнър (62), Роберто Фирмино (69) и Джердан Шакири (90).

С този успех Ливърпул продължава да е на второто място с 39 точки, с две по-малко от Манчестър Сити. Бърнли е на предпоследното 19-то място с едва 9 точки от 15 мача.

Мениджърът на гостите Юрген Клоп бе направил цели седем промени в състава си в сравнение с дербито с Евертън, като извън стартовите 11 бяха и тримата от атомното трио - Садио Мане, Мохамед Салах и Роберто Фирмино.

Първото полувреме на срещата бе доста скучно, без положение и пред двете врати. Ще се запомни най-вече с тежката контузия на Джо Гомес в средата, заради която защитникът бе заменен от Трент Александър-Арнолд.

Втората част бе доста по-интересна, като в 52-та минута Джо Харт показа невероятен рефлекс. Вратарят на Бърнли отрази по фантастичен начин далечен удар на Наби Кейта, а топката дори се отби и в страничната греда.

Две минути по-късно домакините ликуваха. След центриране в наказателното поле на Ливърпул Алисон не се намеси добре след едно центриране. След това вратарят на “червените” опита да захлупи топката, но Ууд я чукна от ръцете му, а Джак Корк вкара на опразнената врата. При положението останаха съмнения за нарушение срещу Алисон, но реферът не трепна.

Ливърпул реагира мигновено и в 62-та минута Джеймс Милнър изравни. Дивок Ориги овладя една топка в наказателното поле и я върна към границата на наказателното поле, където Милнър с много добре насочен удар преодоля Харт за 1:1.

Юрген Клоп реагира, като пусна в игра Мохамед Салах и Роберто Фирмино и резултатът не закъсня. В 69-та минута “червените” вкараха втори гол. Александър-Арнолд центрира от свободен удар, Върджил Ван Дайк успя от много сложна позиция да пусне топката успоредно на голлинията, където Фирмино на празна врата нямаше как да сбърка и направи 2:0.

Последваха силни минути за Ливърпул. В 82-та “червените” можеха да решат всичко, но последователно Кейта и Салах не успяха да преодолеят Харт. Халфът получи и нов шанс при последвалото разбъркване, като стреля с пета, но топката бе отбита от голлинията.

В добавеното време на срещата Алисон спаси тима си с невероятна реакция. След ново разбъркване в полето на  гостите Бен Мий насочи топката с глава под гредата, но бразилецът изби. При последвалата атака Ливърпул вкара трети гол. С три паса “червените” матираха домакините - Алисон към Стъридж, той към Салах и египтянинът към Шакири. Швейцарецът от чиста позиция нямаше как да сбърка и успокои тима си с трети гол.

Бърнли - Ливърпул 3:1

1:0 Джак Корк 54'

1:1 Джеймс Милнър 62'

1:2 Роберто Фирмин 69'

1:3 Джердан Шакири 90+1'

Бърнли: Харт, Бардсли, Тарковски, Мий, Тейлър, Гудмундсон, Уестууд, Корк, Брейди (71 - Ленън), Барнс (83 - Видра), Ууд (71 - Воукс)

Ливърпул: Алисон, Гомес (23 - Александър-Арнолд), Матип, Ван Дайк, Морено (65 - Салах), Хендерсън, Кейта, Милнър, Шакири, Ориги (66 - Фирмино), Стъридж