Интригата за титлата във Висшата лига ще бъде спираща дъха и ще бъде до самия край! До последния съдийски сигнал на последния кръг, който е следващата седмица.

Ливърпул постигна инфарктна победа с 3:2 при визитата си на Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" в мач от 36-ия кръг на елита на Англия и по този начин се качи на върха с актив от 94 точки, като е с мач повече от шампиона Манчестър Сити, който в понеделник се изправя срещу Лестър.

Ван Дайк откри за гостите в 13-ата минута, а Атсу изравни само седем след това. В 28-ата минута и Салах се разписа, за да върне аванса на "червените".

В 54-ата минута Рондон възстанови равенството. В 86-ата минута резервата Ориги спаси Ливърпул от ремито и остави шансовете на тима за трофей живи.

След този мач Нюкасъл е 14-и с 43 точки.

Срещата започна по най-добрия възможен начин за гостуващия тим и още в 13-ата минута „червените” стигнаха до така желаното ранно попадение.

След прекрасно центриране на Александър-Арнолд, Ван Дайк засече топката с глава в наказателното поле и прониза Дубравка.

Все пак обаче радостта на гостите бе кратка, тъй като в 20-ата минута „свраките” изравниха.

Той довкара една избита от противниковия страж топка и от близка дистанция не остави шансове на вратаря.

Голеадата продължи с пълна сила и само осем минути трябваха на гостите, за да стигнат отново до аванс.

Александър-Арнолд видя Салах в наказателното поле и египтянинът от няколко метра с точен удар не пропусна да вкара втория гол за неговия отбор в мача.

До почивката така и не паднаха повече попадения и резултатът се запази на полувремето.

Второто полувреме започна силно за домакините и те бързо стигнаха до изравнително попадение чрез Рондон.

Той се разписа в 54-ата минута. Манкуийо отклони една топка към него в наказателното поле след центриране от корнер, а латиносът с топовен удар не сгреши от няколко метра.

През следващите минути опасните положения пред двете врати на практика почти ги нямаше.

В 67-ата минута домакините можеха да направят обрата в мача пълен, но ударът на Атсу премина над напречната греда.

В 86-ата минута резервата Ориги засече с глава центриране на Шакири и на практика вкара победното попадение за гостите.

НЮКАСЪЛ – ЛИВЪРПУЛ 2:3
0:1 Ван Дайк 13