Ливърпул завърши американското си турне без победа, след като врътна реми 2:2 срещу Спортинг (Лисабон).

Това бе и последната проверка по време на подготвителния лагер на "мърсисайдци" на територията на САЩ.

Мениджърът на английския тим Юрген Клоп пусна силен състав в който личаха имената на Вайналдум, Хендерсън, Окслейд-Чембърлейн, както и Ван Дайк, но въпреки това отборът така и не успя да завърши контролите с победа.

Още в 4-ата минута Бруно Фернандеш даде аванс на "лисабонските орли", след като изненада Миньоле с удар от далечна дистанция, а белгиецът по нелеп начин изпусна топката.

В 20-ата минута Ориги обаче изравни. В случая удар на Хендерсън с глава бе спасен от противниковия вратар, но при добавката белгиецът не сгреши.

Минута преди почивката Вайналдум направи обрата за носителя на Шампионската лига пълен, след като излезе сам срещу вратаря и го преодоля без проблем, а след това вкара.

За ремито бе точен Вендел в 53-ата минута на мача след хубаво подаване на Бруно Фернандеш.

ЛИВЪРПУЛ - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 2:2
0:1 Б. Фернандеш (5)
1:1 Д. Ориги (20)
2:1 Ж. Вайналдум (45)
2:2 Вендел (54)