Ливърпул стигна до безпроблемна победа над Милтън Кийнс Донс с 2:0 в двубой от третия кръг на Купата на лигата на Англия.

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп бе заложил на доста резерви, които без да си дават сериозни усилия постигнаха целта си. Точен за гостите през първото полувреме бе Джеймс Милнър (41'), а през втората част Ки-Яна Хьовер (69') оформи крайния резултат.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/eHZIWWqwnZI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Логично, мърсисайдци поеха инициативата още след първия съдийски сигнал и търпеливо чакаха противниковата защита да се пропука, но изненадващо първата интересна ситуация бе за домакините. В 11-ата минута Конър МакГрандълс овладя подаване в наказателното поле стреля незабавно към вратата, но топката мина високо над напречната греда.

Две минути по-късно Харви Елиът се озова на добра позиция. Той преодоля пазача си, и отправи изстрел. За негов лош късмет обаче, топката се удари в напречната греда.

Доминацията на Ливърпул продължи и към 22-рата минута съотношението в притежанието на топката бе 86:14 в полза на гостите, но до сериозни опасности така и не се стигаше.

В крайна сметка мърсисайдци успяха да разпечатат вратата на домакините в 41-вата минута. Джеймс Милнър се възползва от пространството пред себе си и отправи мощна тупалка, която остави безпомощен вратаря Стюърт Мур, който и не се намеси по най-добрия начин - 0:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част гостите продължиха да контролират случващото се на терена, но след миг на невнимание, можеха да бъдат сеиозно наказани в 60-ата минута. Джордан Натаниъл Бауъри получи прекрасно подаване на границата на наказателното поле. Футболистът шутира, но нацели лявата греда.

В 69-ата минута футболистите на Ливърпул удвоиха преднината си. Джеймс Милнър отправи хубаво центриране отляво. Ки-Яна Хьовер изскочи зад защитата и нанесе удар с глава отблизо.

В 77-ата минута Джордан Натаниъл Бауъри опита да се възползва от прехвърлящо центриране, скачайки високо и насочвайки с глава топката към средата на вратата. Кевин Келъхър демонстрира рефлекс и спаси.

В 85-ата минута Калъм Бритън нахлу в наказателното поле и отправи мощен диагонален изстрел. Топката обаче профуча на сантиметри от дясната сглобка на вратата на Келъхър.

Милтън Кийнс Донс - Ливърпул 0:2

Голмайстори: Джеймс Милнър (41'), Ки-Яна Хьовер (69')

Милтън Кийнс Донс: Мур, Уилямс, Пуул, Уолш, МакГрандълс, Касуму (Хаутън 61'), Гилби (Х. Боатенг 72'), Бритън, Дикенсън (Мартин 46'), Бауъри, Номби
Мениджър: Пол Тисдейл

Ливърпул: Келъхър, Хьовер (Ван Ден Берг 90+2'), Ловрен, Гомес, Милнър, Лалана, Окслейд-Чембърлейн (Кейн 82'), Кейта (Киривея 63'), Елиът, Джоунс, Брюстър
Мениджър: Юрген Клоп