Халфът на Ливърпул Алекс Окслейд-Чембърлейн не скри радостта си след победата на мърсисайдци над Генк с 4:1  в двубой от Група Е на Шампионска лига. Футболистът блесна в срещата с два гола, като единият от тях бе изключително красив.

"Първото полувреме се оказа безлично. Ако искаме да успеем в този турнир, тогава трябва да сме по-концентрирани. След почивката всичко вече беше видимо по-добре.

Жалко е, че допуснахме гол в края, но при всички положения напредъкът в сравнение с първото полувреме беше очевиден. Определено ми липсваше  Шампионска лига.

Това е специален турнир, в който всички от деца мечтаем да играем. Приятно ми е да се върна тук. За мен бе много мотивиращо да гледам как момчетата побеждават през миналия сезон. Дубълът е допълнителен приятен бонус", каза Окслейд-Чембърлейн.