Ливърпул се измъчи, но надви Норич с 1:0 като гост, за да спечели 17-ата си поредна победа във Висшата лига.
Садио Мане се завърна от контузия и влезе от пейката, за да осигури триумфа на Червените, които срещнаха доста трудности и преживяха някои неприятни моменти преди все пак да запишат очакван триумф.
Със 76 те точки вече водят с 25 пред Манчестър Сити преди домакинството на Гражданите срещу Уест Хям в сряда и титлата е само въпрос на време.
За Ливърпул Садио Мане и Джеймс Милнър се завърнаха в групата, но стартираха на пейката. Единствената промяна за Червените беше Наби Кейта вместо Фабиньо. За домакините нямаше промяна от предишния двубой.
Александър-Арнолд стреля за Ливърпул още 12 секунди след началото, но доста неточно. Вятърът и условията като цяло бяха доста трудни. Очаквано хората на Юрген Клоп взеха инициативата, но имаха трудности при създаването на чисти положения срещу организирания и подреден в близост до вратата си тим на домакините.
Клоп пусна Мане и Фабиньо в търсене на успех, а гостите натиснаха, но без успех. В същото време в 73 минута при една от редките си контри, Тетей стреля по диагонала към близкия ъгъл и топката срещна външната страна на гредата. Алисон обаче вероятно щеше да успее да спаси.
Така се стигна до 78-ата минута, когато Ливърпул все пак вкара. Хендерсън изведе Мане, който се измъкна от Цимерман и Аарънс, след което преодоля Крул с удар в близкия ъгъл. Домакините претендираха за избутване срещу Цимерман, но ВАР погледна ситуацията и бързо потвърди гола.
Роберто Фирмино стреля неточно и не успя да удвои преднината, но домакините потърсиха изравняването и Теему Пуки отправи силен изстрел, но право в ръцете на Алисон.
В крайна сметка изненада нямаше и Ливърпул направи нова крачка съм титлата, като увеличи серията си без загуба на 43 срещи. Норич се бори здраво, но остава твърдо последен в класирането.
Норич – Ливърпул 0:1
0:1 Мане 78
Норич: Крул, Аарънс, Цимерман, Ханли, Байръм (26 Люис), Тетей (84 Дърмич), Маклийн, Ръп (83 Буендиа), Дуда, Кантуел, Пуки
Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън, Хендерсън, Вайналдум (60 Фабиньо), Кейта (84 Милнър), Салах, Фирмино, Окслейд-Чембърлейн (60 Мане)








AI срещу телевизията: Кой подготвя по-добро предаване?
Тежка катастрофа преди Божурище, автомобил излетя от пътя
18-годишен без книжка загина при катастрофа, друг младеж е с опасност за живота
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Рафаел Физиев предизвика Чарлс Оливейра
Резултати от UFC Fight Night 280
Анджело Мирно преди SENSHI Grand Prix: Само смъртта може да ме спре по пътя към титлата
Джарон Енис покори втора дивизия с нокаут над Зандер Заяс
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар09:33 | 16 фев 2020 г.
09:30 | 16 фев 2020 г.
09:26 | 16 фев 2020 г.
09:17 | 16 фев 2020 г.
09:07 | 16 фев 2020 г.
09:07 | 16 фев 2020 г.
09:06 | 16 фев 2020 г.
09:04 | 16 фев 2020 г.
09:03 | 16 фев 2020 г.
09:00 | 16 фев 2020 г.
Напиши коментар