Централният защитник на Ливърпул Върджил ван Дайк призова съотборниците си да завършат сезона по шампионски.
Два кръга преди края на сезона във Висшата лига мърсисайдци имат преднина от 18 точки пред втория Манчестър Сити и отдавна са си осигурили титлата, но представянето им след подновяването на сезона е повече от колебливо.
В седем мача играчите на Юрген Клоп постигнаха едва три победи, като допуснаха загуби от Манчестър Сити (с 0:4) и Арсенал (с 1:2), като междувременно се сбогуваха с мечтите за перфектен сезон на "Анфийлд" и с възможността да постигнат 100 точки.
Срещу Арсенал в сряда именно разконцентрирано отиграване на Ван Дайк позволи на "артилеристите" да изравняват, а малко по-късно лондончани се възползваха и от подарък от вратаря Алисон, за да направят резултата 2:1.
"Грешки се случват", написа Ван Дайк в социалните мрежи. "Те са част от играта. Но важното е как реагираш на тях. Предстоят ни два важни мача, с които да финишираме силно. Нямам търпение за следващата сряда", написа още холандецът.
В сряда Ливърпул ще получи титлата и шампионските си медали след срещата с Челси на "Анфийлд", а следващата неделя мърсисайдци закриват шампионата с гостуване на Нюкасъл.
"Да вдигнем титлата ще бъде като сбъднат сън. Да бъдеш шампион на Англия е мечта на всеки футболист. Ние ще опитаме да спечелим последните си два мача и да излезем в напълно заслужена почивка, но не трябва да забравяме, че досега имахме фантастичен сезон", сподели още снажният бранител.








Захарова: НАТО игнорира шантажа на Зеленски за ядрено оръжие
Кафето ще поскъпне заради по-високите цени на сортовете арабика и робуста
В "България сутрин" на 11 юли от 9:30 часа: Как AI помага в икономиката?
Крадци опитаха да задигнат банкомат във Вълчедръм с помощта на кола
Бензиностанцията, маскирана като държава, остана без бензин, но Путин остава устремен
Забранява се движението и паркиране на коли от Шилигарника до хижа "Вихрен“
Погребаха аятолах Али Хаменей в най-святото шиитско светилище в Иран
Дизелът набира обороти и не гасне – какво да направите
Електрическият офроуд не е мираж - тестваме Subaru Uncharted
Новият Mercedes CLA 45 AMG е най-мощният в историята
MINI отбелязва юбилей със специалното Oxford Edition
Васил Димитров ще се бие за място на финала на KWU SENSHI Световната купа
Енцо Гюпчанов излиза за място на финала на KWU SENSHI Световната купа
Израел Адесаня се раздели с легендарния си треньор Юджийн Бареман
Шакур Стивънсън подписа със Zuffa Boxing на Дейна Уайт
Влагалищно течение - кога е нормално и кога може да е признак за проблем?
Миризмата на тъмен шоколад може да улесни силовите тренировки
Паракокцидиоидомикоза – най-честата системна микоза в Латинска Америка
Синдромът на хроничната умора е свързан със системата за „почистване“ на мозъка
Коментари
Напиши коментар20:41 | 16 юли 2020 г.
19:28 | 16 юли 2020 г.
19:24 | 16 юли 2020 г.
19:11 | 16 юли 2020 г.
19:01 | 16 юли 2020 г.
18:51 | 16 юли 2020 г.
18:41 | 16 юли 2020 г.
Напиши коментар