Младоците на Астън Вила ядосаха Ливърпул, който след това с 3 гола за малко над 4 минути, стигна до победа с 4:1 и се класира за 4-ия кръг на турнира за ФА Къп.
С отбор съставен от младежките състави на клуба, след като целия първи отбор е под карантина заради серия случаи на Ковид 19, Вила стигна до равенство на почивката, но след това гостите си гарантираха успеха.
Юрген Клоп очаквано направи промени в състава, но все пак Мане и Салах стартираха. Минамино също започна, а на пейката останаха Фирмино, Робъртсън, Окслейд-Чембърлейн и Алисон.
Предимството на Червените беше очаквано и още в 4-ата минута Садио Мане откри. Къртис Джоунс центрира отлично и сенегалецът остана непокрит, за да отбележи с глава.
В 10-ата минута мърсисайдци трябваше да удвоят, когато Салах изведе Вайналдум, но от близко разстояние полузащитникът не успя да стреля точно. След това обаче младоците на Вила показаха характер.
Ливърпул направи още няколко пропуска преди в 41-ата минута домакините да изравнят. Калъм Роу изведе 17-годишния Луи Бари, който се измъкна от Рийс Уилямс и преодоля Куивин Келъхър за 1:1.
При този резултат дойде почивката, след която обаче, мърсисайдци набързо решиха всичко, показвайки класата си и сякаш бяха ядосани от дързостта на съперника.
Първо гол на Салах бе отменен, тъй като вратарят бе овладял топката, преди в 60-ата минута Минамино да изведе Вайналдум, който вкара с нисък удар.
Това пречупи Вила и Садио Мане вкара с глава за 3:1 в 63-ата минута, а 2 минути след това Салах също да се разпише след подаване на резервата Шакири. Тези 3 попадения на Ливърпул паднаха за 4 минути и 20 секунди, като след това мачът спокойно се доигра.
Тиаго Алкантара удари греда за гостите в края, които завършиха мача с 28 удара, от които 13 точни.
Астън Вила – Ливърпул 1:4
0:1 Мане 4
1:1 Бари 41
1:2 Вайналдум 60
1:3 Мане 63
1:4 Салах 65
Астън Вила: Оноди, Бридж, Ревън, Уокър (75 Е. Роу), К. Роу (75 Суинкълс), Чрайсън (65 Йънг), Бари, Кеслър, Сила, Рейки (65 Сона), Богард
Ливърпул: Келъхър, Н. Уилямс, Р. Уилямс, Фабиньо, Милнър, Вайналдум, Хендерсън (46 Тиаго), Джоунс (62 Шакири), Мане (74 Окслейд-Чембърлейн), Минамино (62 Фирмино), Салах (74 Ориги)







Радев: Държавата няма да се меси в цените
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Обедна емисия
Защо не са изстреляни ракети срещу градушката в Сливенско?
Катастрофа на "Цариградско шосе" в София, има задръстване СНИМКИ
Kaizen Gaming обедини 237 доброволци за участие в екологични и обществени инициативи
Бивш шеф на ЦРУ: Контролирайки Ормузкия проток, Иран ни държи заложници
На косъм: Откриха бомба под кола в село Говедарци
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Онкохирургът д-р Ваня Митова беше удостоена с отличието „Знакова личност"
Проф. Иван Дечев: Еректилната дисфункция може да бъде първият сигнал за сърдечно-съдови заболявания
5 тихи симптома в краката, които никога не бива да игнорирате
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
Коментари
Напиши коментар15:29 | 10 яну 2021 г.
14:51 | 10 яну 2021 г.
13:06 | 9 яну 2021 г.
12:52 | 9 яну 2021 г.
12:42 | 9 яну 2021 г.
12:29 | 9 яну 2021 г.
12:22 | 9 яну 2021 г.
12:15 | 9 яну 2021 г.
11:59 | 9 яну 2021 г.
11:59 | 9 яну 2021 г.
Напиши коментар